MediaCat

Medcezir her iki ekrana da hızlı girdi

Dizinin yeni sezon açılışı Twitter’da Cuma gününün en çok konuşulan konularından birisi oldu.

Medcezir her iki ekrana da hızlı girdi

Geçen sezonu fırtına gibi kapatan Medcezir Cuma gecesi sezonu hızlı açtı ve ekranlarda yerini aldı. İzleyiciler açılışın bir hafta ertelenmesinden yakınmış olsa da, bu Cuma günü büyük bir heyecan ile klavyelerinin başına oturarak ilk bölümle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Sosyal TV izleyicileri bölümün duygusal yoğunluğundan etkilenirken bazı sahnelerin ne kadar gerçekçi ve derin olduğu yorumlarını yaptı. Taner Ölmez‘in Mert karakterindeki oyunculuğu yere göğe sığdırılamazken dizinin yeni sezon müzikleri de ayrıca beğeni topladı.

Medcezir her iki ekrana da hızlı girdi

Cuma gecesi sezonun ikinci bölümü yayınlanan Yedi Güzel Adam, günü sosyal TV’de ikinci sırada tamamladı. İzleyicilerin en çok alıntıladıkları dizilerden biri olan Yedi Güzel Adam’da bu hafta da gelenek bozulmadı ve “Pişmanlık durağında beklemektense var git itiraf durağında bekle”, “Dedesi ezan okuyacak kulağına biz şiir, bakarsın şiir gibi bir kız olur” ve “Masumiyetin baş düşmanı sanki zaman” gibi alıntılar paylaşıldı.

Kiraz Mevsimi izleyicileri Cumartesi yayınlanacak yeni bölüm öncesi Twitter üzerinden bir araya geldi ve yeni bölüm için heyecanlarını paylaşmaya devam etti. Ekran görüntüleri ve alıntıların ağırlıkta olduğu paylaşımlar yapan izleyiciler gün boyu @kirazzmevsimi, @ozgecangurel, @foxturkiye ve @serkancayoglu hesaplarıyla etkileşime geçti.

Kanal D‘nin uzun soluklu polisiye dizisi Arka Sokaklar yeni sezonu yeni yayın günü olan Cumada açtı ve günü dördüncü sırada tamamladı. Sosyal TV izleyicilerinin efsane olarak nitelendirdikleri dizi yeni gününde de oldukça ses getirdi. İzleyiciler reklam öncesi jeneriklere takılırken “Yabancılarda: -Selam ben Tyler Posey. Teen Wolf CNBC-E de devam edecek Bizde: -Atiker sıralı oto gazın sunduğu Arka Sokaklar devam edecek” gibi yorumlar paylaştı.

Arka Sokaklar Twitter'da çok konuşuldu

İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat, sabah haberlerindeki yükselişini istikrarla sürdürmeye devam ederken Cuma gününü beşinci sırada tamamladı. 1.371 izleyiciden toplamda 2.662 tweet alan program yayılımda 792.346 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı.

Sosyal TV’de hafta sonu

Kiraz Mevsimi, değişen yayın gününde ilk sınavını verdi ve Cumartesi’yi sosyal TV’de açık ara farkla birinci sırada tamamladı. 15.789 izleyiciden toplamda 21.805 tweet alan dizi yayılımda 24.290.706 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı. İzleyiciler dizideki hayal sahnelerinin gerçekte de yaşanmasını istediklerini dile getirirken bir yandan da bununla ilgili ekran görüntüleri paylaştı. #aşkçıkmazı, #kirazmevsimi, #dağhankülegeç, #bugüngünlerdenkirazmevsimi, #kirazmevsiminesaatlerkala ve #ayazöykü etiketleri gece boyunca en çok kullanılan etiketler oldu.

Kiraz Mevsimi Twitter'da çok konuşuldu

Aykırı Sorular, Cumartesi gecesinin gündemine oturan yayınlardan bir diğeri olurken sosyal medya reytinglerinde üçüncü sırada yer aldı. Enver Aysever‘in CNN Turk’teki yayın günlerinin ikiden bire düşürülmesi izleyiciler arasında büyük tartışma yarattı. Aysever’e haberciliği için destek olan izleyiciler “yeni Türkiye’nin yeni haberlerinde” kendisine yer edinememesini dürüstlüğüne ve “aykırı” sorular sorabilmesine bağlarken, program 3.686 izleyiciden toplamda 4.497 tweet aldı. Programa ilişkin Top Tweet ise Can Dündar’dan geldi:

Pazar günü Star TV ve Kanal D‘nin yeni sezon dizilerinden Aşktan Kaçılmaz ve Bana Artık Hicran De izleyicileri ile ilk kez buluştu. Twitter izleyicilerinin parmak uçlarında Bana Artık Hicran De ilk yayın günün birinci sırada tamamladı. Dizi toplamda 3.027 izleyiciden 6.194 tweet alarak yayılımda 9.611.131 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı. Hafta sonlarının sevilen habercisi Murat Güloğlu Fox TV’deki sabah haberleri Murat Güloğlu ile Çalar Saat ile dördüncü sırada yer alırken, O Hayat Benim ve Kalp Hırsızı arkasından beşinci ve altıncı sıralarda yer aldı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

MediaCat Twitter reytingleri

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 12-13-14 Eylül 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.