McDonalds’tan dolandırıcılık uyarısı

Hazır yemek restoran zinciri McDonalds, son günlerde firmanın ismi kullanılarak internet üzerinden dolandırıcılık...

19.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Hazır yemek restoran zinciri McDonalds, son günlerde firmanın ismi kullanılarak internet üzerinden dolandırıcılık yapılması olayları nedeniyle vatandaşları internet sitesinden uyardı.
McDonalds Türkiye’nin internet sitesi ”www.mcdonalds.com.tr”nin açılış sayfası değiştirilerek, dolandırıcılık olayları konusundaki uyarı yazısı yayınlandı.

Uyarı yazısında, ”McDonald’s anket doldurma karşılığında ya da başka herhangi şekilde kredi kartı bilgisi talep etmemektedir. Bu şekilde ulaşan elektronik mesajlara yanıt vermeyiniz” denildi.

Son günlerde hem çeşitli internet siteleri hem de mail zincirleri aracılığıyla McDonalds ve bazı markalar için online anket yapma karşılığında ayda bin 200 dolara kadar para kazanma fırsatı sunulduğu belirtilerek, internet kullanıcılarının kredi kartı bilgilerine ulaşılıyor.
Dolandırıcılar daha sonra bu bilgilerle tüketicilerin banka hesapları ve kredi kartlarındaki paraları kendi hesaplarına aktarıyor.

ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.