McDonald’s’a düzmece ilan trollemesi

Bir öğrencinin restoran duvarına yerleştirdiği ilan, 51 gündür fark edilmedi.

04.09.2018 - 11:45 | Sencer Uçar

Düzmece ilanla gelen 50 bin dolar

ABD’nin Houston kentinde yaşayan Jevh Maravilla adlı bir öğrenci, Pearland’deki bir McDonald’s restoranının duvarında Asyalılara dair herhangi bir görsel bulunmamasından yola çıkarak sıradışı bir eyleme imza attı.

Maravilla, McDonald’s restoranının duvarlarındaki boş kısma kendisinin ve Christian Toledo adlı arkadaşının yer aldığı bir ilan yerleştirdi. Maravilla’nın yerleştirdiği düzmece ilan, restoranın duvarında 51 gündür yer alıyor ve bu durum yetkililer tarafından fark edilmiş değil.

ABD’de bir hayli popüler olan Crazy Rich Asians adlı filmin kendisine ilham verdiğini söyleyen Maravilla, kendisi gibi insanları ekranda görmeye bayıldığını ve ufak da olsa kendisine düşen görevi yerine getirdiğini söylüyor.

Restorana yerleştirilen düzmece ilanın yaratım süreci de ilginç. Zira Maravilla, düzmece ilanın göze batmaması için restoranda yer alan diğer ilanlara benzer bir çalışma tasarlamış. Maravilla, fotoğraf çekiminin ve düzenleme işlemlerinin bir hafta sonrasında teslim aldığı ilanı babasının arabası ile restorana götürmüş, kendisini restoranda beklemekte olan arkadaşları ile birlikte ilanı şimdiki yerine yerleştirmiş. Maravilla, fark edilmemek için de McDonald’s çalışanı gibi giyinmiş.

Kaynak: Independent.ie

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.