McCann ve Facebook’tan 100 milyon dolarlık anlaşma

Anlaşmanın temel öğelerini veriye ve premium video arşivine erişim oluşturuyor.

10.10.2014 - 17:26 | MediaCat

Facebook'tan arkadaşlık sitelerine reklam yasağı

Universal McCann (UM), Facebook ile iki yıl için milyonlarca dolarlık bir anlaşma yaptığını açıkladı. Ne Facebook, ne de UM tarafından anlaşmanın mali hacmine ilişkin resmi bir açıklama yapılmasa da, Advertising Age anlaşmaya konu olan rakamın “9 haneli” olduğunu söylüyor.

Veri erişimi, özelleştirilmiş arama ve premium video arşivini de içeren anlaşmayla birlikte UM, Facebook medya alımlarını iki katına çıkarmaya karar verdiğini söylüyor. Anlaşmaya göre UM, ayrıcalıklı fiyat politikasından da yararlanabilecek. UM’in konuya ilişkin duyurusunda Facebook tarafından sunulacak fiyatların, sadece UM’e özel olmasa da, diğer ajanslara verilenlerden daha avantajlı olacağı ifade ediliyor.

2014 başında ABD yapılan anlaşmayı baz alarak hazırlanan ve birden fazla platformu kapsayan bu anlaşmada Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya boyunca uzanan kırktan fazla hızlı gelişen pazar yer alıyor. Advertising Age’e konuşan UM Medya Başkanı David Cohen, Facebook’un demografik verilerine, cookie’ler yerine, doğrudan kayıtlı kullanıcı temelinde ulaşılabilecek olmanın anlaşmanın en önemli unsurlarından birisi olduğunu söylüyor.

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.