Mavi’nin tasarım yarışması sonuçlandı

Mavi, İstanbul Tişörtleri Koleksiyonu’nun yeni üyelerini bulmak için gerçekleştirdiği “İstanbul’a Tasarla” tişört tasarım yarışması sonuçlandı.

21.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Mavi, İstanbul Tişörtleri Koleksiyonu’nun yeni üyelerini bulmak için gerçekleştirdiği “İstanbul’a Tasarla” tişört tasarım yarışması sonuçlandı. 3000’e yakın tasarımın yarıştığı, 1 milyon oy kullanılan yarışmada finale kalan 50 tasarım jüriye sunuldu ve kazananlar belli oldu.

Birinciliği, minimalist dizaynıyla Çiğdem Yalırsu’nun “Birkelime-cepte” adlı tasarımı kazanırken, “Erguvanlar” tasarımıyla Ayşegül Göktanır ikinci, “Haliç” adlı tasarımlarıyla Handan Şayan ve Hülya Eren üçüncü seçildi.

Hürriyet Haftasonu Ekleri Haber Müdürü Banu Tuna, Vogue.com.tr İnternet Editörü Barış Çakmakçı, grafik tasarımcı Eray Makal, Mavi Tasarım Müdürü Güney Oktar, yazar İzzeddin Çalışlar ve grafik tasarımcı Ulaş Eryavuz’dan oluşan jürinin oylarıyla belirlenen 3 tasarım, Mavi’nin 2012 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu’nda üretilip satışa sunulacak.

Nisan ayı sonunda başlayan ve web üzerinden yürütülen yarışma, ilk günden itibaren büyük ilgiyle karşılandı. 3 bini aşkın tasarımın gönderildiği yarışma için, 650 bin İstanbul aşığı, toplamda 1 milyona yakın oy kullandı. Halk ve jüri oylamasının ardından, Mavi’nin bugüne dek 58 tasarım ve 29 tasarımcıya ulaşmış İstanbul Tişörtleri ailesinin yeni üyeleri belirlenmiş oldu.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.