Ekonomi haberlerinin lokomotifi bankacılık sektörü oldu

Yılın ilk yarısında ekonomi sayfalarının en çok bankacılık sektörü haberlerine yer verdiği ortaya çıktı.

21.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Yılın ilk yarısında ekonomi sayfalarının en çok bankacılık sektörü haberlerine yer verdiği ortaya çıktı.

Medya Takip Ajansı Interpress’in yazılı basını kapsayan araştırmasına göre, geçen altı aylık sürede hakkında 61 bin 908 haber çıkan bankacılık sektörünü, 42 bin 195 haber ile inşaat sektörü takip ediyor. Üçüncü sırada ise 39 bin 104 haberle otomotiv sektörü yer alıyor.

‘Ziraat Bankası’ sektörün lideri

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bini aşkın gazete ile derginin Interpress tarafından taranarak yapılan analizde, 46 bankanın toplam haberler adetleri ile oluşan listeye göre, ‘Ziraat Bankası’ hakkında yayınlanan 7 bin 68 haberle birinci sırada bulunuyor. ‘Vakıfbank’ 5 bin 975 haberle ikinci, ‘Halkbank’ ise 5 bin 178 haberle üçüncü sırada.

‘Limak İnşaat’ haberde birinci sırada

Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, ilk altı aylık dönemde en çok haberi yayınlanan ikinci sıradaki inşaat sektöründe, ‘Limak İnşaat’ 2 bin 256 haberle birinci sırayı aldı. ‘Fi-Yapı’ bin 574 haberle ikinci olurken, ‘Ağaoğlu İnşaat’ bin 252 haberle üçüncü sırada yer aldı.

Otomotivde ‘Ford’ önde gidiyor

Bu yılın ekonomi sayfalarında altı ayı kapsayan süreçte, 63 firmanın haberinin yayınlandığı otomotiv sektöründe, 4 bin 831 haberle ‘Ford’un ilk sırada bulunduğu belirlendi. ‘Renault’ 4 bin 467 haberle ikinci olurken, ‘Toyota’ ise 3 bin 991 haberle üçüncü sırayı aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.