Mavi’den yeni global marka stratejisi

Marka yeni global stratejisi All Blue’yu tanıttı.

06.11.2019 - 14:30 | MediaCat

Mavi'den yeni global marka stratejisi

Jean ve hazır giyim markası Mavi, yeni global marka stratejisi All Blue’yu İstanbul, New York, Berlin ve Vancouver’da tanıtıyor. Yeni stratejisi All Blue’yu kaliteyle sürdürülebilir büyüme üzerine kuran Mavi; insan, inovasyon, dinamizm ve doğadan güç alan değerleriyle markasını geleceğe taşıyor. Strateji, aynı zamanda markanın denim tutkusuyla yarattığı, doğaya saygılı yepyeni All Blue koleksiyonuna da hayat veriyor.

Markanın bugüne kadarki en sürdürülebilir koleksiyonu olma özelliğini taşıyan All Blue’nun sözcülüğünü ise Serenay Sarıkaya üstleniyor. İnovatif teknikler sayesinde daha az su kullanılarak, daha az enerji harcanarak ve işlem görmeden üretilen, hiçbir hayvansal malzemenin kullanılmadığı yüzde 100 vegan denimlerin yer aldığı koleksiyon için hazırlanan reklam filminde Sarıkaya, en filtresiz ve doğal haliyle boy gösteriyor. Filmin çekimleri sırasında sette plastik ya da çevreye zararlı hiçbir maddenin bulundurulmadığını, geridönüşümlü malzemelerin kullanıldığını ve enerji ve su tasarrufuna özen gösterildiğini de ekleyelim.

All Blue’yu değerlendirdiği sözlerinde koleksiyonun tamamen doğaya duyulan saygı ve sevgiyle şekillendiğini söyleyen Serenay Sarıkaya, “Jean, bu koleksiyonda fazlalıklarından arınarak, en gerçek ve özünü yansıtan haliyle karşımıza çıkıyor. Bu filtresizlik, All Blue’da yaşatmak istediğimiz en önemli kavramlardan biri. İnsan en güvende hissettiği yerde en filtresiz halindedir diye düşünüyorum. Senelerdir birlikte yürümekten heyecan duyduğum ve kendimi sonsuz güvende hissettiğim Mavi’yle filtresiz olmak benim için hiç zor olmadı. Bu kadar önemli bir projeyi sizinle birlikte başlatmak gurur verici” diye konuştu.

Mavi CEO’su Cüneyt Yavuz ise “Kalbi denimle atan, dünyanın en iyi, en inovatif jean’lerini geliştirmek için tutkuyla çalışan bir markayız. Mavi’nin sürdürülebilir büyümesinin ardındaki en temel değer olan kalite odaklılık bizim için sadece ürünle sınırlı değil. İnsana olan saygısıyla, inovasyon tutkusuyla, hep veriye ve verimliliğe dayalı iş yapış şekilleriyle markamızı geleceğe taşıyor, yaptığımız her işe Mavi kalitesini katıyoruz. Şimdi bu anlayış, hem global marka stratejimiz All Blue’ya hem de doğaya saygılı ürünlerden oluşan yepyeni bir koleksiyona hayat veriyor. Mavi uzun yıllardır verimli kaynak kullanımını benimsiyor. Jean üretiminde stratejik partnerimiz Erak ile birlikte geçen yıla göre yüzde 62 daha az su, yüzde 28 daha az enerji kullandık. Denim üretiminin yüzde 49’unu da lazer ve sürdürülebilir yıkama işlemleriyle gerçekleştirdik. Her yıl daha iyisini yapmak için aynı heyecanla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.