Mattel’den özel koleksiyon

Mattel, pandeminin kadın kahramanlarını özel bir Barbie bebek koleksiyonuyla onurlandırıyor.

05.08.2021 - 13:17 | Simge Şenses

Mattel'den özel koleksiyon

Mattel, pandeminin yönetilmesinde kritik role sahip beş kadının başarılarını onları minyatürleştirdiği özel bir Barbie bebek koleksiyonuyla kutluyor.

New York’taki ilk COVID-19 hastasını tedavi ederken kendisi de hastalığa yakalanan ve iyileşir iyileşmez görevinin başına dönen acil servis hemşiresi Amy O’Sullivan, Asyalılara karşı baş gösteren ırkçılıkla mücadele eden avukat ve doktor Dr. Chika Stacy Oriuwa, salgının üçüncü haftasında tek kullanımlık önlükler tükendiğinde Gowns for Doctors’ı kurarak ön saflardaki personel için yeniden kullanılabilir giysiler tasarlayan Dr. Kirby White, biyomedikal araştırmacı Dr. Jaqueline Goes de Jesus ve AstraZeneca aşısının geliştirilmesinde pay sahibi olan bilim insanı Prof. Dr. Sarah Gilbert’ın görev üniformalarıyla modellendiği Barbie bebekler, genç nesillere kariyer hedeflerinde yol gösterecek rol modeller oluşturmayı amaçlıyor.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbie (@barbie)

Gilbert, The Guardian’a verdiği demeçte kendi Barbie’sine sahip olmakla ilgili düşünce ve hislerini, “Genç nesillere STEM kariyerlerinde ilham vermek konusunda tutkuluyum ve Barbie’mi gören çocukların dünyaya yardım etmede bilim üzerine inşa edecekleri kariyerlerin ne kadar hayati olduğunu anlamalarını umuyorum” sözleriyle aktarıyor.

Mattel'den özel koleksiyon

Prof. Dr. Sarah Gilbert

Mattel Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Barbie&Dolls Küresel Başkanı Lisa McKnight ise çalışmayı markanın perspektifinden şu sözlerle özetliyor: “Salgınla ön saflarda mücadele edenlerin zorluklar karşısında muazzam fedakârlıklar yaptığını biliyor ve çabalarına ışık tutmak için hikâyelerini paylaşarak gelecek nesillere ilham vermelerini sağlamayı hedefliyoruz.”

Özel koleksiyon, gelecek nesillere ilham vermenin dışında bir olumlu amaca daha hizmet ediyor. Target’ta satışa sunulan koleksiyondan satın alınan her Barbie bebek için beş dolarlık bir meblağ ebeveynlerini görevi sebebiyle kaybetmiş çocuklara maddi destek sağlayan yardım kuruluşu olan First Responders Children’s Foundation’a (FRCF) bağışlanıyor.

Kaynak: B&T, CNET

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.