MediaCat

Mastercard’dan tartışmalı bir kampanya

Markanın Dünya Kupası öncesinde başlattığı kampanya tartışmalara yol açtı.

Mastercard’dan tartışmalı bir kampanya

Yaklaşmakta olan FIFA Dünya Kupası arifesinde futbolseverlerle empati kurma amacındaki Mastercard, Arjantinli yıldız Lionel Messi ve Brezilyalı yıldız Neymar‘ın Dünya Kupası ve önümüzdeki iki yıl içerisinde forma giyecekleri tüm organizasyonlarda atacakları her gol başına, Latin Amerika ve Karayipler’deki açlık sınırının altında bulunan çocuklara 10 bin öğün sağlayacağını açıklamıştı.

Markanın Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte yürüttüğü kampanya, başta futbol yazarı Henry Winter ve eski futbolcu Ian Wright olmak üzere sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Wright kampanyayı açık ara en kötü pazarlama hamlesi olarak tanımlarken, Winter ise markanın çocuklara direkt yardım eli uzatmaktan ziyade buradan bir kampanya yaratmasını eleştirdi.

Lionel Messi ise ülkesinde (Arjantin) ve dünyanın diğer bölgelerinde binlerce çocuğun hayatını değiştirmeye yardımcı olacak bu kampanyanın parçası olmaktan duyduğu gururu dile getirdi. Öte yandan bazı sosyal medya kullanıcıları Mastercard’ın bu hamlesinin o kadar da masum olmadığı görüşündeydi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.