Masallar değişir

Amazon Prime'dan masallardaki "sonsuza dek mutlu yaşama" fikrine farklı yaklaşım.

03.08.2021 - 11:14 | Simge Şenses

Masallar değişir

Amazon Prime, hayat hikâyeleri nesilden nesile taşınmış efsane karakterlerin yaşamlarındaki dönüm noktalarını değiştirerek geleceklerini baştan yazdığı yeni reklam filmleriyle masalların sonunda duymaya alışık olduğumuz “sonsuza dek mutlu yaşadılar” klişesine meydan okuyor.

Amazon Prime’la her şeyi değiştirmenin mümkün olduğuna vurgu yapan filmlerin ilkinde Rapunzel hapsolduğu kulede bir erkek tarafından kurtarılmayı beklemek yerine Amazon Prime üzerinden bir merdiven satın alarak kuleden kaçıyor ve uzun saçlarının namına yakışır bir kuaför salonu açarak kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir kadına dönüşüyor.

İkinci filmde ise Amazon Prime Video’dan izlediği Coming 2 America’daki Kral Akeem’in nezaketi, son derece güçlü ve güzel olmasına rağmen yalnızlık çeken Kleopatra’ya nasıl daha çok sevilen bir lider olabileceğine dair ilham veriyor. Amazon Prime’dan hizmetkârlarına çeşitli hediyeler satın alan Kleopatra, kısa süre içerisinde birçok oyun arkadaşına sahip oluyor.

“Prime her şeyi değiştirir” sloganlı reklam filmleri Amazon’un kendi yaratıcı ekibinin ve Birleşik Krallık’taki reklam ajansı Joint London’ın imzasını taşıyor.

Filmler, yıl sonuna kadar televizyon, radyo, dijital ve sosyal mecralarda 30 ve 15 saniyelik versiyonlarıyla yayında olacak.

KÜNYE

  • Reklamveren: Amazon
  • Reklam Ajansı: Joint London
  • Prodüksiyon Şirketi: Hungry Man
  • Yönetmen: Wayne McClammy
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.