Martin Sorrell’den şirket kaynaklarıyla fuhuş iddiasına cevap

WPP'nin eski CEO'su, şirket kaynaklarıyla fuhuş yaptığına yönelik iddiaları reddetti.

11.06.2018 - 11:29 | Sencer Uçar

Sorrell'den WPP'ye MediaMonks çalımı

The Wall Street Journal’da bu hafta sonu yayınlanan bir haberde, WPP’nin eski CEO’su Martin Sorrell’in şirket kaynaklarını fuhuş maksadıyla bir ya da daha çok kez kullandığına yönelik iddialara yer verilmişti.

Martin Sorrell, istifasından önce şirketin kaynaklarını hayat kadınları için kullandığının araştırılmakta olduğuna dair iddiaları yalanladı.

Sorrell ile WPP arasında gizlilik sözleşmesi bulunmasından ötürü açıklama, Sorrell’in sözcüsü tarafından yapıldı. Sözleşme nedeniyle konuya ilişkin hiçbir detayın yer almadığı açıklamada, “Sir Martin, The Wall Steet Journal’da yer alan iddiaları şiddetle reddetmektedir ve şu an daha fazla yorum yapmayacaktır” denildi.

WPP tarafından yapılan açıklamada da gizlilik sözleşmesinin kaidelerine değinildi ve Sorrell’in istifa kararının, bağımsız hukuk müşavirleri tarafından yürütülen soruşturmanın neticesinde alındığı bilgisine yer verildi.

The Wall Street Journal, söz konusu iddiaları konuya yakın kaynaklara dayandırmıştı. Sorrell’in şirket kaynaklarını fuhuş maksadıyla kullandığına benzer iddialar ise ilk olarak geçtiğimiz ay söylenti blog’u PopBitch’te yer almıştı.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.