Marka Okulu güz dönemine son başvuru 3 Eylül’de

Doç.Dr. Kaan Varnalı, Marka Okulu'nu anlatıyor.

19.08.2014 - 10:02 | MediaCat

Marka Okulu

Marka çok kapsayıcı bir kavrama dönüştü. Ürün ve fikir geliştirme süreçlerinden, araştırmaya, pazarlama planından, hizmet tasarımına, insan kaynaklarından, medya yönetimine kadar çok geniş bir yelpaze içerisinde birçok fonksiyonun eşgüdüm halinde etkin bir şekilde yönetilmesi sürdürülebilir marka başarısını getiriyor. Dolayısı ile etkili marka yönetimi bugün standart pazarlama bilgisinin çok ötesinde yetkinlikler gerektiriyor.

Marka Okulu bu anlayış doğrultusunda oluşturulmuş bir müfredata sahip. Marka yönetimi alanında çalışan profesyoneller için tasarlanmış bir akademik paylaşım ve gelişim ortamı sunuyoruz. Marka sahiplerini, girişimcileri, profesyonel marka yöneticilerini, marka danışmanlarını, marka amaçlarına uygun stratejileri oluşturmak ve uygulamak için faaliyet gösteren tüm ajans çalışanlarını ve araştırmacıları bu platformda buluşturuyoruz. Öğrenciler stratejik ve yaratıcı süreçler üzerinde tartıştırıyor ve öğrencilerimize bu süreçleri teorik zemini ile birlikte vakalar üzerinden olabildiğince deneyimletmeye çalışıyoruz.

Her dönem öğretim kadromuz ve öğrenci grubumuz ile birlikte kendimizi nasıl geliştirebiliriz diye düşünüyor ve programda bazı yenilikler yapıyoruz. Bu döneme de birçok yenilikle giriyoruz. Bu yeniliklerin başında öğretim kadromuza yeni katılan Güven Borça geliyor. Güven Hoca özellikle marka danışmanlığı konusundaki dikey uzmanlığı ve engin tecrübesi ile vizyonumuza güç katıyor olacak.

Ayrıca bu dönem ilk defa öğrencilerimizin diğer derslerinde edindikleri teorik ve pratik bilgileri harmanlayarak kullanabilecekleri bir “Brand Challenge” dersi açıyoruz. Bu atölye dersinde öğrenciler dönem boyunca farklı gruplarda yer alarak farklı sektör ve ölçeklerde firmalara ait iş senaryoları üzerinde gruplar halinde çalışacak ve marka yönetimine dair stratejik kararlar alacaklar.

Yurtdışında bir veya iki akademik dönem geçirmek isteyen öğrencilerimiz için de Erasmus bağlantılarımıza yeni üniversiteler eklemeye devam ediyoruz. Bu dönem anlaşmalı olduğumuz Avrupa’daki üniversite sayısı 17’ye çıkmıştır.

Mutlaka söylemem gereken son bir duyurum daha var: Kasım ayında marka stratejisi alanında guru olarak kabul edilen Berkeley’den Emeritus Profesör David Aaker öğrencilerimize özel bir ders verecek. Daha önce de Al Ries, Laura Ries, Jeff Jarvis, Robert Kozinets, Natali Nahai gibi dünyaca ünlü uzmanlar programımızda seminer vermişti. Bu geleneği sürdürmeye kararlıyız.

Marka Okulu 2014-2015 Güz dönemi için son kabul paneli 4 Eylül’de santralistanbul’da gerçekleşecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.