MediaCat

Mark Zuckerberg’ten feminizm dersleri

Bana nerd verme, nerd olmayı öğret.

Mark Zuckerberg’ten feminizm dersleri

2016 geldi çattı. Bazıları için önceki milyarlarca yıl arasından bir yıl olan 2016, bazıları için ise her yeni yıl olduğu gibi bu kez de geleceğe dair umut dolu planlar yapmak için iyi bir vesile.

2016’yı yeni hayaller ve gerçekleştirilecek taze hedeflerle kutlayan isimlerden Mark Zuckerberg; 2015’te kendisine koyduğu ayda iki kitap okumak, Mandarin dilini öğrenmek ve her gün yeni biriyle tanışmak gibi hedeflerin ardından 2016 yılı hedeflerini takipçileriyle Facebook hesabı üzerinden paylaştı.

Mark Zuckerberg'ten feminizm dersleri

2016 yılının kendisi için temasını “icat” olarak belirleyen Zuckerberg’in Facebook’u aşan vizyonu ve geleceğe dair parlak hedeflerini takdirle karşılayan hayran kitlesi bu duygularını pek çok paylaşım ve beğeniyle cisimleştirirken takipçilerinden biri, Darlene Hackemer Loretto, genç girişimciye duyduğu hayranlık ve saygıyı ufak bir yorumla sunmak istedi.

Kız torunlarına okullarındaki -geleceğin Mark Zuckerberg’leri olma potansiyeli taşıyan- ineklerle (nerd) sevgili olmalarını tembihlediğini söyleyen Loretto bu yorumuyla Zuckerberg’e selam durup Facebook için ona teşekkür ederken Mark Zuckerberg’ten feminizme giriş niteliğinde bir yanıt aldı.

Mark Zuckerberg'ten feminizm dersleri

Loretto’ya torunlarına nerd tutmayı değil, nerd olmayı öğretmesini tembihleyen Zuckerberg’in Facebook paylaşımına ve yapılan yorumların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.