MediaCat

Mark Tutssel emekli oluyor

Duayen reklamcı, Leo Burnett’te geçen 34 yılın ardından sektöre veda ediyor.

Mark Tutssel emekli oluyor

Publicis Groupe şirketlerinden Leo Burnett Worldwide’ın yönetici başkanı ve küresel CCO’su Mark Tutssel, Haziran 2019 sonu itibarıyla emekliye ayrılacağını duyurdu.

Bir ajans sözcüsünün Ad Age’e yaptığı açıklamaya göre Tutssel, bu büyük değişikliğin arifesinde yumuşak geçiş sağlamak amacıyla, küresel network’ün geleceği için en anlamlı stratejiyi belirlemek gayesiyle Publicis Groupe CCO’su Nick Law ve Leo Burnett Küresel Kreatif Konseyi ile birlikte çalışacak.

Tutssel’in sektör üzerindeki etkisinin ve dünyanın en büyük kreatif ajanslarından birinde gösterdiği liderliğin azımsanamayacağını belirten Law, bu dönemde gerçekleşecek işbirliğini şöyle yorumladı: “[Tutssel’in] vizyonunu genişletip geliştirmek için önümüzdeki ayları onunla birlikte geçirecek olmak bir ayrıcalık.”

Leo Burnett çatısı altında 34 yıllık mazisi olan Tutssel, küresel CCO olarak atanmadan önce, Leo Burnett’in kreatif vizyonuna liderlik ediyordu. 2018 yılında unvanlarına Leo Burnett Worldwide Yönetici Başkanı’nı ekleyen tecrübeli reklamcı, emeklilik kararını şu cümlelerle açıkladı:

“Sektör eşi benzeri görülmemiş bir değişim deneyimliyor. Bunun, hayatımın bir sonraki evresine geçmek için doğru zaman olduğunu düşünüyorum. Leo Burnett’ten, içindeki insanlara ve onların yaratıcılığın gücüne adanmışlıklarına karşı duyduğum büyük bir gurur ve sevgiyle ayrılacağım. Bu adanmışlık yıllar boyunca yalnızca benim için değil çok sayıda şanslı marka için de itici bir güç oldu ve bunun için minnettarım.”

Leo Burnett’teki insanlara ve yaratıcı mükemmeliyetçiliğe adanmışlığı için Mark Tutssel’e teşekkür eden Publicis Groupe Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Arthur Sadoun ise konuyla ilgili şu yorumda bulundu: “[Tutssel’in] Yaratıcılığa duyduğu tutku ve hırs Publicis Groupe’taki herkes için bir ilham kaynağı oldu. Onun için her şeyin en iyisini diliyorum.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.