MediaCat

Marjinal Porter Novelli’den yeni bir hizmet

Ajans, toplumsal faydayı temel alan Kolektif Amaç marka iletişim hizmetini vermeye başladığını duyurdu.

Marjinal Porter Novelli’den yeni bir hizmet

Yerel ve küresel markalara 360 derece stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti sunan Marjinal Porter Novelli, kuruluşunun 25’inci yıldönümünde toplumsal faydayı temel alan Kolektif Amaç marka iletişim hizmetini vermeye başladığını duyurdu.

Kolektif Amaç iletişim danışmanlığıyla ajans, markaların iletişim stratejilerini, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini, sosyal pazarlamalarını, sosyal etkilerini ve marka iletişimlerini topluma ve gezegene katkı sağlayan bir duruş benimseyerek yapılanmalarına destek olmayı amaçlıyor.

Yeni hizmetlerini değerlendirdiği sözlerinde dünyanın marka-tüketici-toplum boyutlarında önemli değişimlerden geçtiğini vurgulayan Marjinal Porter Novelli Ajans Başkanı Asuman Bayrak, “Yeni nesillerin dünyasında iletişimin de yeni nesil bir bakış açısıyla ele alınması büyük önem taşıyor. 25’inci yılını geride bırakan bir ajans olarak hem sektöre hem de değişim ihtiyacını tüm boyutlarıyla yaşayan kurumlara bu alanda Porter Novelli’nin 80 yıllık kolektif deneyimini sunmak istedik ve Kolektif Amaç iletişim danışmanlığını oluşturduk” dedi.

Kolektif amacı “bir kurumun bir yandan büyürken diğer yandan da çalışanları, tedarikçileri, müşterileri ve geri kalan tüm paydaşlarıyla birlikte topluma ve dünyaya olumlu katkılarda bulunmasını sağlayan değerler bütünü” olarak tanımlayan Bayrak, “İçinde bulunduğumuz dönemde de kurumların iletişim stratejilerini söz konusu kurumların büyüklükleri ve kârlılıkları değil, kurumun kültürüne ve iş yapış şekline yerleşmiş kolektif amaç yönlendiriyor. Bir kurumun, toplumsal ve gezegen çapındaki duruşunu belirten kolektif amacı ortaya çıkarma, bu amaçtan şekillenen etki hedefini belirleme ve bu etki hedefine ulaşılması için gerekli yol ve yöntemleri tanımlayan stratejileri geliştirme süreçlerini müşterilerimiz için üstleniyoruz. diye konuştu.

Ajansın sunacağı Kolektif Amaç iletişim danışmanlığı hizmeti kolektif amaç belirleme, etki hedefi belirleme, 360 derece iletişim ve sosyal etki ölçümü adımlarından oluşuyor. Gerek kurum içinden gerek kurum dışından tüm marka paydaşlarının kuruma dair beklentileri öğreniliyor, analiz ediyor ve kurumun kolektif amacı ortaya konuluyor. Söz konusu kolektif amacın yönlendirdiği ve içerisinde kurumsal, sektörel ya da toplumsal katkıların görünürlüğünü hedefleyen bir etki hedefi belirleniyor ve belirlenen etki hedefi 360 derece iletişim kanallarının tümüne göre düşünülmüş bir stratejiyle uygulanarak, etkileri ölçülüyor.

Ajansın sunacağı yeni hizmeti, uluslararası ajans Porter Novelli’nin 2017 yılında Cone Communications’la birleşmesinin ardından dünya genelinde uygulamaya başladığı Purpose disiplinine dayanıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.