MediaCat

Marilyn Monroe Chanel No. 5’i sunar

Hollywood efsanesinden parfüm tavsiyesi.

Marilyn Monroe Chanel No. 5’i sunar

Hollywood‘un dünyaya kazandırdığı en büyük yıldızlardan biri Marilyn Monroe‘nun ölümünün üzerinden 51 yıl geçti. Ancak bugün hâlâ siluetinin görülmesiyle dahi kolayca tanınabilecek durumda bulunan süper yıldız bir reklam unsuru olarak karşımıza çıkabiliyor.

Lüks Fransız moda markası Chanel‘in son reklam filminde başrolde bulunan Monroe arşivlerde saklı kalan görüntüler ve ses kaydı eşliğinde Chanel’in efsanevi parfümü No. 5‘i tanıtıyor. Monroe’nun 1960 yılında Marie Claire muhabirlerinden Georges Belmont‘a verdiği röportaj kaydına ulaşılmasıyla hayata geçirilen reklam filminde Monroe’nun arşiv görüntüleri tamamlayıcı unsur olarak karşımıza çıkıyor. Monroe her zaman olduğu gibi şahsına münhasır ve iddialı: “Yatarken ne giydiğimi soruyorlar. Pijama mı yoksa gecelik mi… Ben de onlara sadece Chanel No. 5 diyorum. Yani, çırılçıplak demek istemem ama…”

Chanel geçtiğimiz yıl Ekim ayında Brad Pitt‘in kullanıldığı reklam filmiyle oldukça sert eleştirilere maruz kalmıştı. Monroe’nun markaya çok daha uyumlu olduğu ve No. 5 için hazırlanan reklam filmiyle Chanel’in özüne döndüğünü söylemek çok da yanlış olmaz.

Kaynak: Branding Magazine

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.