Manajans’ın tamamı satıldı

Manajans/JWT’nin, JWT tarafından satın alınması konusunda anlaşmaya varıldı.

13.08.2012 - 00:00 | MediaCat

JWT Avrupa CEO’su Toby Hoare JWT’nin Türkiye’nin en bilinen reklam ajanslarından biri olan Manajans/JWT’nin tamamını satın alma konusunda fikir birliğine varıldığını bugün duyurdu.

JWT ve Manajans arasındaki ilişkiler 1985 yılında JWT’nin şirketin azınlık hisselerini aldığı yıllara kadar dayanıyor. Bir WPP şirketi olan JWT, hukuki işlemlerin ardından Manajans’ın tamamını satın alacak.

1944 yılında kurulan Manajans/JWT, Turkcell, Ülker, Nokia, Bayer ve Shell gibi firmaların aralarında bulunduğu geniş bir müşteri portföyüne sahip bütünleşik bir reklam ajansıdır.
Manajans/JWT’nin CEO’su Tuğbay Bilbay şu anki idari görevine devam edecek. Başkan Yardımcısı ve CFO Meggy Halfon da aynı şekilde görevini sürdürecek.
 
Hayırlı olsun dileklerimizi ilettiğimiz Tuğbay Bilbay, MediaCat’e özel olarak yaptığı açıklamada kısa vadede gerçekleşen tek değişikliğin hisse yapısı olduğunu, isim dahil ajansta kısa vadede bir değişiklik olmayacağını, uzun vadede de böyle büyük bir grup içine dahil olmanın avantajlarını kullanacaklarını belirtti.

WPP’nin İngiltere’de borsa ve medyaya yaptığı açıklamada şunlar yer aldı:

"İstanbul merkezli olan 1944 yılında kurulan yaklaşık 70 kişinin çalıştığı ajansın 2011 gelirleri 8 milyon TL’dir.
Türkiye’deki WPP şirketlerinde yaklaşık bin kişi çalışıyor ve şirketin 63,7 milyon pound yıllık geliri bulunuyor."
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.