Manajans’a yeni başkan

Manajans JWT Başkanı Zeynep Başaran Şubat 2010 itibariyle görevinden ayrıldı. Yeni ajans başkanı daha önce Grey İstanbul'un...

19.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Manajans JWT Başkanı Zeynep Başaran Şubat 2010 itibariyle görevinden ayrıldı.
Yeni ajans başkanı daha önce Grey İstanbul’un kreatif direktörlüğünü yürüten Tuğbay Bilbay oldu.

Tuğbay Bilbay kimdir?

1972 yılında İzmir’de doğdu. Üniversiteye kadar sırasıyla Ankara, Merzifon, Samsun ve İzmir’de okudu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

1998’e kadar Yapı Kredi Bankası Kurumsal Pazarlama bölümünde portföy yönetmenliği yaptı. Aynı yıl M.A.R.K.A.’nın kurucusu Hulusi Derici’ye yazdığı bir mektup reklam kariyerini başlattı. 2000 yılında aynı ajansın yaratıcı yönetmeni oldu. 2002-2006 yılları arasında Leo Burnett ve 2006 yılından günümüze kadar Grey İstanbul’da yaratıcı yönetmen olarak görev yaptı. 100’ün üzerinde ödülü ekip arkadaşlarıyla paylaştı. Bu ödüller arasında Türkiye’nin kazandığı ilk altın The One Show kalemi, 4 gümüş LIAA, gümüş Clio ve D&AD inbook ödülleri de var. Grey’deki çalışma sürecinde Grey Group tarafından verilen “Accelerating Creativity” ödülünü kazandı ve Grey’in Global Yaratıcı Komitesi’nin 12 daimi üyesinden biri oldu. Çalışmaları Luerzer’s Archive, D&AD, Communication Arts, WPPED Cream gibi dergi ve seçkilerde yayımlandı. NYfests, Golden Drum, Kristal Elma, GMK jürilerinde görev yapan Tuğbay Bilbay’ın, takım arkadaşlarıyla birlikte aldığı başlıca ödüller arasında Cannes Lions’dan gümüş aslan, altın Epica ve NYFests’den altın madalyalar, çeşitli Golden Drum ödülleri, 3 Effie ve 5 adet ulusal büyük ödül de bulunmaktadır. Tuğbay Bilbay, Gamze’nin kocası, 9 yaşındaki Zeynep’in babasıdır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.