Maket hobisine KitKat molası

KitKat'tan açıkhava ilanıyla başlayıp influencer'lara uzanan bir kampanya.

16.01.2020 - 17:19 | Sencer Uçar

“Have a Break Have a KitKat” (KitKat, molana tat kat) sloganındaki ısrarını uzun yıllardır sürdüren KitKat, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği kampanyasında mola vermenin güzelliğini maket hobisine uyarladı.

Maket yapımının meşakkatli bir iş olmasından hareketle, maket hobisinde de molaya ihtiyaç duyulduğundan yola çıkan marka, ilk adımı açıkhavada, maket çerçevesine KitKat yerleştirdiği ilanıyla attı.

İlanın ardından maket üreticisi Airfix ile iletişime geçen KitKat, projeyi gerçek hayata taşıdı ve markanın Supermarine Spitfire modelinin içerisine KitKat yerleştirdi. KitKat’ın çerçeveye yerleştirilmesi için biyoçözünür yapıştırıcı kullanıldı.

Yapım kılavuzunda bile KitKat molasının bulunduğu Supermarine Spitfire kutuları maket hobilerini YouTube’a taşıyan infulencer’lara gönderildi. Küçük bir topluluğun gönlünü ufak jestiyle kazanan marka, influencer’ların 250 bin abonesine da erişmiş oldu.

Kampanyanın vaka videosu şöyle:

Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.