MediaCat

Magnum ile haz hiç bitmesin

Yazı Sunlover ve Starchaser ile karşılayan Magnum, Türkiye’den Cannes’a taşıdığı haz iletişimini tamamen farklı mecralara yayılan bir kampanyayla sürdürüyor. Gece ile gündüzü hazda buluşturan kampanyanın temas noktalarını Magnum Türkiye Marka Müdürü Hazal Kantman anlatıyor.

Haz hiç bitmesin

Hazzı iletişiminin odağına alan Magnum, bu yıl tüketiciyi alışılagelmişin dışında bir dünyayla buluşturdu. Kampanyanın ortaya çıkış hikâyesiyle başlayalım… Sunlover ve Starchaser nasıl doğdu?

Magnum olarak her yıl dondurma ve atıştırmalık kategorisinde trendleri yaratacak inovasyonları tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de lanse ediyoruz. Markayı daha da yenilikçi bir rotaya sokmak istediğimiz için bu yıl, her zaman yaptığımızın aksine, yazın tüm anlarını sahipleneceğimiz bir değil iki ürünle lansmanımızı yaptık. Ürünlerimizin ilhamını ise sıcak yaz günleri ve gecelerinden aldık. Ürünlerin içerikleri, tatları, renkleri gibi birçok detay bu ilhamla beraber Sunlover ve Starchaser’ı oluşturdu.

Markamızın vizyonu hayattan haz almak ve haz peşinde koşmak olunca hem gece hem gündüz Sunlover ve Starchaser ile “Haz Hiç Bitmesin” mottosu ortaya çıktı. Sunlover ile ilk ısırıkta güneş enerjisini hissettirerek yaz tutkunlarına benzersiz bir haz deneyimi yaşatmak istedik. Starchaser’ın içeriğindeki dolgun karamel sosunun ise ilk ısırıkta yaz gecelerinin gizemini hissettirmesini hedefledik.

İki yeni lezzetimizle gündüzden geceye uzanan “Haz Hiç Bitmesin” derken “Gündüz insanı mı yoksa gece insanı mısın?” sorusuna atıfta bulunup tüketicimize “Sen hangisisin?” diye sorduk. Bu çatı altında ise tüm kampanya öğelerimizi ördük.

Haz Hiç Bitmesin kampanyası hangi adımlardan oluşuyor; iletişim planı hangi mecra ve aktivasyonları kapsıyor?

Bu yıl kampanyamıza yeni tatlarımız Sunlover ve Starchaser’ı tüketicimize anlattığımız “Haz hiç bitmesin” global reklam filmimizle başladık. Sonrasında Türkiye’de tüm kreatif sürecini her sene MullenLowe İstanbul ile yürüttüğümüz gelenekselleşen Magnum promosyon filmini de Sunlover ve Starchaser dünyasında kurguladık. Reklam filmi, hazzın gece ve gündüz bir an bile azalmadığı bir festivalde geçiyor. Festivalde tüm gün süren hazzı, gündüzün enerjisini yansıtan Sunlover ve gecenin gizemini taşıyan Starchaser karakterleri üzerinden anlattık. Farklı dünyaları olan bu iki karakterin ortak amacı ise festivalde girdikleri andan itibaren haz yolculuklarını tamamlamak ve Porsche Taycan’lara ulaşmak oldu. Sunlover ve Starcher’ı yansıtan kadınlar sürprizlerle dolu bir haz yolculuğuna çıkıp Magnum’dan aldıkları her ısırıkta hayallerinin ötesinde bir dünyayla karşılaşsınlar istedik. Reklam filminde ayrıca bu yılın Magnum hediyeleri Sunlover ve Starchaser rengindeki iki adet Porsche Taycan’ı da ilan ettik. Filmimizin yönetmen koltuğunda Riders Film’den Hami Özkan vardı ve sonuçtan çok mutluyuz. Yaptığımız tüketici testlerine göre son beş yılın en iyi tüketici testi skorunu bize getirdi.

Tabii sadece televizyonla kalmadık; yeni ürünlerimizi hem dijital mecralara hem de insan trafiğinin yoğun olduğu açık hava mecralarına taşıdık. Reklam filmimiz ve promosyon kampanyamızın duyurusunun ardından da yeni ürünlerimizi kutlamak adına Cannes’a doğru yola koyulduk. Yıllardır Cannes’da yeni ürünlerimizi kutladığımız etkinlikler, bu sene Sunlover ve Starchaser özelinde kurgulandı. Biz de bu doğrultuda iletişim stratejilerimizi oluşturduk. Cannes La Croissette’te bulunan Magnum Plajı’mızın 10’uncu yılını kutladığımız için bu yıl bizim için çok önemliydi. Bu özel senede, Magnum Türkiye onur konuğu olarak ülkemizde ve dünyada gerek oyunculuğu gerek güzelliğiyle herkesi etkileyen Hande Erçel bize eşlik etti. Cannes’daki influencer ekibimizi ise Ala Tokel, Cemre Solmaz ve Cemal Can Cansever oluşturdu.

Üç gün rüya gibi süren Cannes serüvenimizin ardından ülkemize döndük ve Sunlover ve Starchaser’ı bu kez Türkiye’de kutlamak adına lansman partisi hazırlıklarına başladık. 14 Haziran günü Frankie Galataport’ta Hande Erçel ve Cannes’daki influencer ekibimiz başta olmak üzere davetlilerimizi ağırladık.

Bu yıl Cannes Magnum Türkiye için nasıl geçti?

Bu yıl Cannes’da gecesi ayrı gündüzü ayrı haz dolu anlar yaşandı. Dönüp baktığımızda rekorlarla dolu bir yıla imza attığımızı söyleyebiliriz. Dünyanın dört bir yanından gelen Magnum elçileri ve Magnum ekipleriyle üç gün haz dolu bir Cannes serüveni yaşadık. Etkinliğimizin sabah ayağında Magnum Plajı’nda düzenlenen Müzikte Sınırsız Yaratıcılık panelinde JVKE’nin dünyaca ünlü Golden Hour şarkısının Magnum için düzenlenen yeni versiyonunu dinledik. Golden Hour (ft. the Sun) Sunlover-Starchaser Edit isimli yeni versiyon NASA katkılarıyla elde edilen Güneş’in çıkardığı gerçek sesleri kullanarak düzenlendi ve yorumlandı. Şarkı dünyada ilk defa bu panelde tanıtıldı. Yeni versiyonundaki müziğin ritmi işitsel bir şölendi. Magnum Partisi’nde ise dans ve müzik bir an olsun durmadı. Eva Longoria, Irina Shayk, Josephine Skriver, Stella Maxwell ve Cindy Bruna gibi birçok ünlü isimle parti adeta bir yıldızlar geçidiydi.

Magnum Türkiye Onur Konuğu olarak Hande Erçel bu yıl bizimleydi. Zarafeti, şıklığı ve güzelliğiyle sadece bizi değil Cannes’da bulunan herkesi büyüledi. Kısacası bu yıl Cannes’ın yıldızı Hande Erçel’di. Hande, hem Sunlover hem Starchaser ruhunu öyle güzel taşıyordu ki kendisine “Sen hangisisin?” diye soramadık bile. Magnum Dipping Bar’da kendi Magnum’unu tasarlarken Hakan Yıldırım imzalı turuncumsu mini elbisesiyle gündüzün enerjisini barındıran tam bir Sunlover’dı. Gece partide ise yine aynı tasarımcıya ait mor uzun elbisesiyle gecenin gizemini üzerinde taşırken, ne kadar eğlenceli biri olduğunu bir kez daha kanıtladı. Dünyaca ünlü yıldızlar Hande’ye hayran kaldı. Hande Erçel, Cannes sokaklarında ve sahillerinde Magnet Quarterly ile çok özel bir video ve fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Magnum’un yeni lezzetlerinin ruhu videolarda tam olarak hissedildi.

Onur konuğumuzun bir dünya yıldızı olduğunu ise erişimlerimizle kanıtladık. Magnum Türkiye olarak gelmiş geçmiş en yüksek erişim rakamlarımızı elde ederken tüm Magnum ülkeleri arasında birinci olduk. Tek rekorumuz tabii ki bu değil. Ala Tokel, Cemre Solmaz Cemal Can Cansever’den oluşan influencer ekibimiz Cannes boyunca eşsiz bir uyum içindeydi. Cannes yolcuğumuzda alanında en başarılı influencer’larla birlikte yol almanın yanı sıra Cannes’da birbirleriyle dinamiği uyacak ve iyi bir enerji yaratacak bir ekip götürmeye gayret ediyoruz. Hepsi özenle ve titizlikle hazırladıkları içerikleriyle sosyal medya dünyasına Sunlover ve Starchaser ruhunu taşıdılar. Bu üçlünün yakaladığı enerji sosyal medya kullanıcıları tarafından görülmüş olmalı ki sosyal medya da rekorlar kırdık. Hande, Ala, Ceren ve Cemal Can sayesinde bu yıl Cannes unutulmaz bir deneyimdi.

Sunlover ve Starchaser’ı kutladığınız lansman partisi nasıldı?

Cannes’daki Sunlover ve Starchaser çoşkusunu Türkiye’ye taşımak üzere yola çıktık. Gün batımında Sunlover ruhuyla başlattığımız etkinlik gecenin ilerleyen saatlerinde Starchaser ruhuna büründü. Davetlilerimiz Magnum Dipping Bar’da kendi Magnumlarını tasarladılar. Marc Gönen’in müzikleriyle başlayan gecede IslandMan’ın performasıyla müziğin ve dansın ritmi arttı. Murathan Özbek ve Can Balta’nın DJ kabinine geçmesiyle ise gecenin ilerleyen saatlerine kadar müzik ve dans devam etti. Dans şovları ve ateş gösterileriyle davetlilerimize her an heyecan dolu bir gece yaşatmayı hedefledik. Fotoğraf çekim alanları, festival makyajı uygulayan makyözümüz, birbirinden şık taçlarımız ise gerçek bir festival ortamı yarattık. Mor ve sarının tonları etrafımızı donatmıştı. Moda, sanat ve cemiyet hayatından çok sayıda davetliyle birlikte eşsiz bir kutlama oldu. Bu özel gecede yine Hande Erçel’in bize eşlik etmesi mutluluk vericiydi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.