Lowe, ABD’li ajans Mullen ile birleşti

IPG, küresel Mullen Lowe ağını tanıttı.

11.05.2015 - 11:39 | Ozan Mert

Lowe'un küresel büyümesini Naomi Troni yönetecek

Interpublic Group (IPG) küresel kreatif ajans ağı Lowe‘u, bünyesindeki ABD’li ajans Mullen ile birleştirdiğini duyurdu. Gruptan yapılan açıklamaya göre Mullen Lowe, FCB ve McCann‘den sonra IPG bünyesindeki üçüncü küresel tam hizmet ajans ağı olacak.

Yeni yapılanmanın başına Mullen CEO’su Alex Leikikh geçecek. Lowe CEO’su Michael Wall ise görevinden ayrılıyor. Küresel yönetim iki ajansın kadrolarından ve dünyadaki çeşitli pazarlardan seçilecek. Geçtiğimiz yıl Brand Week Istanbul‘a konuşmacı olarak katılan Jose Miguel Sokoloff yeni grubun küresel yaratıcı kurul başkanı olarak görev yapmaya devam edecek.

Sokoloff ve Pavey, reklamcılığın yarattığı sosyal değeri vurguladı.

Jose Miguel Sokoloff, Brand Week Istanbul 2014

Yan yana eklendiğinde Lowe ve Mullen’ın çalışan sayısı 6 bin 400 kişiyi, yıllık geliri ise 630 milyon doları buluyor. Mullen’ın çalışan sayısı 650 kişi ve 130 milyon dolara yakın yıllık geliri var.

IPG CEO’su Michael Roth hizmetlerini çeşitlendiren ve performansını yükselten Lowe’un ABD’de büyümesinin kritik olduğunu belirtiyor. Roth, “Mullen Lowe Group, bu potansiyeli açığa çıkaracak. Aynı zamanda en dinamik ve modern ABD ajanslarımızdan birine küresel yetenek ve hizmet altyapısının yolunu açmış olduk” diyor.

Yeni ajansın henüz bir logosu yok. 2015 ve 2016 boyunca IPG, Mullen ve Lowe ofislerinin ismini değiştirecek.

Kaynak: Advertising Age ve AdWeek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.