MediaCat

Londra’da hayat kurtaran 84 heykel

İngiliz hayır kurumundan erkek intiharlarını önlemek için farkındalık kampanyası.

Londra’da hayat kurtaran 84 heykel

Birleşik Krallık’ta her iki saatte bir erkek intihar ediyor. Bu, haftada 84 erkeğin intihar etmesi demek.

Erkeklerde intihar oranını düşürmek amacıyla 2006 yılından bu yana çalışan Londra menşeli hayır kurumu CALM (The Campaign Against Living Miserably), adam&eveDDB ile Project 84 isimli bir kampanyaya imza attı.

Tıraş bıçağı markası Harry’s’in de desteğiyle, heykeltraş Mark Jenkins’e 84 erkek heykeli sipariş eden ajans ve CALM, daha önce yakınlarını intihar nedeniyle kaybetmiş insanlarla yapılan görüşmeler ışığında nihai şeklini bulan heykelleri Londra’nın Southbank bölgesindeki binaların çatılarına yerleştirdi.

ITV’nin This Morning isimli programının üç gün boyunca erkek intiharları hakkında yayın yaparak izleyicileri bilinçlendirdiği Project 84 kapsamında, ayrıca, intihara meyilli insanlara nasıl yardım edileceği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla kreatif iletişim ajansı W tarafından da bir PR kampanyası gerçekleştirildi.

Geçen yıl, intihar eden üç adamın intihar mektuplarını ulusal gazetelerde yayınlayarak erkek intiharı konusunda tartışma yaratan CALM’ın bu yılki kampanyası da beklediği ilgiyi yakalamış gözüküyor.


Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.