Londra beklemez

Sabır taşı çatladı.

24.12.2015 - 11:36 | Arzu Nilay Kocasu

Londra beklemez

Londra’nın toplu taşıma hizmetleri birimi Tfl’in (Transport for London) Uber’e getireceği bir dizi düzenleme bir süredir Londra’da tartışma konusu. Araçların, araç ayırtma detayları doğrulanmadan hareket etmemesini salık vererek şoför ve yolcuların araca bindikten sonra en az beş dakika boyunca beklemelerini zorunlu kılan madde de bu düzenleme kapsamında tartışılan konulardan biri.

Hem şoförlerinin hem de yolcularının kıymetli vakitlerinden çalınmasına karşı çıkan ve Londra’nın bekletilmesi halinde ne kadar sinirlenebileceğini göstermek isteyen Uber, her iki taraf da yolculuğa hazır olduğunda yalnızca beş dakikalık bir hareketsizliğin bile ne kadar sinir bozucu olabileceğini ispat etmek için Reklam ajansı Creature London imzalı ufak bir deney hazırladı.

Uber uygulamasıyla taksi çağıran yolcuların sebepsizce beş dakika bekletildiklerinde ne kadar büyük hüsrana uğradıklarını gözler önüne seren Uber, herkesi bu düzenlemenin önüne geçmek için başlattığı ve #KeepLondonMoving etiketiyle desteklediği kampanyasını imzalamaya davet ediyor.

Kaynak: Best Ads on TV

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.