LG Electronics’e yeni CEO

LG Electronics CEO'su olarak görev alacak isim belli oldu.

25.11.2021 - 11:57 | MediaCat

LG Electronics, stratejiden sorumlu başkan yardımcılığını yürüten William Cho’nun mevcut sorumluluğuna ek olarak şirkette CEO sorumluluğunu da üstleneceğini duyurdu. Cho, yeni görevine 1 Aralık itibarıyla başlayacak.

Lisans eğitimini Pusan Üniversitesi’nde, yüksek lisans eğitimini Yonsei Üniversitesi’nde işletme üzerine tamamlayan William Cho, Goldstar bünyesine 1987 yılında katıldı. LG’nin Almanya’daki denizaşırı ofisinde dört yıl geçiren Cho; LG Kanada, Avustralya ve ABD’de başkanlık görevleri de dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda bulundu.

William Cho’nun CEO sorumluluğunu üstlenecek olmasının yanı sıra LG Electronics Geleceğin Teknoloji Merkezi Başkanı Dr. Kim Byoung-hoon, LG Electronics Baş Teknoloji Sorumluluğuna atandı. Başkan yardımcılığına terfi eden Dr. Byoung-hoon, eşzamanlı olarak LG Electronics Baş Teknoloji Sorumlusu ve Bilgi ve İletişim Teknolojisi Lideri olarak görev alacak. LG Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı Jang Ik-hwan ise şirketin yeni başkan vekili olacak. Bir diğer kıdemli başkan yardımcısı Eun Seok-hyun ise LG Electronics Araç Bileşeni Çözümleri Şirketi’ne başkanlık edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.