MediaCat

Lenovo Kitextreme Okulu 2022 yaz sezonunu açtı

Teknolojinin öncü markası Lenovo, geçtiğimiz sene sponsorluğunu üstlendiği Akyaka’daki Lenovo Kitextreme Okulu’nda kitesurf severlere bu yıl da heyecan ve tutku dolu anlar yaşatmaya hazır.

Lenovo Kitextreme Okulu 2022 yaz sezonunu açtı

Muğla’nın Ula ilçesindeki Akyaka’da ulusal freestyle kitesurf şampiyonlukları bulunan eğitmen Taner Aykurt liderliğinde faaliyet gösteren Lenovo Kitextreme Okulu, 2022 yaz sezonunda da yoğun bir şekilde spor ve eğitim faaliyetlerini sürdürmek için hazırlıklarını tamamladı. Kitesurf eğitimi almak isteyen sporseverlere ve doğa ile baş başa kalmak isteyenlere hareketli ve enerjik bir ortam sunmaya yeni sezonda da devam edecek olan Lenovo Kitextreme, sezon açılışında gerçekleştirdiği hafta sonu buluşmasında iş dünyası, ekonomi yayınları ve günlükler başta olmak farklı alanlarda uzmanlaşmış bir grup gazeteci ile harika deneyimler sunan atmosferini yakından paylaştı.

Teknolojinin öncü markası Lenovo, şehrin karmaşasından uzaklaşıp doğayla bütünleşmek, kendi sınırlarını aşmak, hızın, gücün ve yüksek adrenalinin keyfine vararak rüzgârla yarışmak isteyen sporseverlerle bütünleşmek için geçen yıl kitesurf eğitimi veren Kitextreme Okulu’na sponsor oldu. Teknoloji markasının kitesurf okuluna sponsor olmasının ardındaki motivasyonu ve Lenovo’nun spora yaptığı yatırımları Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak kendi sözleriyle aktarırken, Lenovo Kitextreme Okulu Kurucu Ortağı Taner Aykurt da kitesurf sporunun sporseverlere kattıklarını ve yaşattığı heyecanı aktardı.

Lenovo Kitextreme Okulu 2022 yaz sezonunu açtı

Lenovo olarak dünya çapında marka sponsorluğunu üstlendiğiniz ve desteklediğiniz sporlara ve spora yatırımlarınıza ülkemizde bir yenisini daha ekleyerek, Muğla’nın Ula ilçesindeki Akyaka’da kitesurf tutkunlarını buluşturan Kitextreme Okulu’nun marka sponsoru oldunuz. Dinamik bir spor olarak neden kitesurf’ü tercih ettiniz?

Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak

Banu Soyak: Lenovo olarak, teknoloji yoluyla herkes için daha akıllı ve ilham verici bir dünya yaratmayı amaçlıyoruz. Günümüzde teknoloji de performans, güç, hız, dayanıklılık, tasarım ve heyecan gibi olgularla ifade ediliyor. Lenovo olarak biz de markamızı genç, dinamik, yenilikçi, özgür, maceracı, yaratıcı ve dayanıklı bir marka olarak tanımlıyoruz.

Bu nedenle Lenovo Türkiye olarak performans, güç, estetik ve hız gerektiren extreme sporların, markamızın temsil ettiği özelliklerle örtüştüğüne inanıyoruz ve bu sporlara gerek dünyada gerekse Türkiye’de sponsor olmayı arzu ediyoruz.

Bu değerlerimizle çok örtüşen kitesurf sporu extreme bir spor olarak hem ülkemizde hem de dünyada her geçen gün daha fazla sporsevere ilham veriyor.
Lenovo kullanıcıları, sahip oldukları hobileri ve yaptıkları sporlar konusunda çok tutkulu kişilikler olarak karşımıza çıkıyor. Kitesurf, motocross vb. extreme sporlara ilgi duyan kullanıcılarımız, yaptığı işten çok büyük keyif alan, sınırlarını aşmak isteyen, yenilik peşinde koşan ve o işi tutkuyla yapan insanlar. Lenovo Kitextreme Okulu, çoğunlukla gençlere, büyük şehrin trafiğinden ve iş yoğunluğundan fırsat yaratıp doğayla bütünleşmek isteyen kadın erkek macera tutkunlarına harika bir deneyim ortamı sunuyor.

Pandemi dönemiyle beyaz yakalıların eve kapanıp evden yoğun şekilde çalışmaya başlamaları ve istedikleri kadar sosyalleşememeleri, özellikle 2021 yılı boyunca tatile ve sosyalleşmeye olan ihtiyacı artırdı. Lenovo Kitextreme’in bu ihtiyaçlara tam anlamıyla cevap verebileceğini düşünüyoruz. Doğaya kaçış, heyecanlı bir spor deneyimlemek ve sosyalleşmek.

Okulda aynı zamanda gelen ziyaretçilerin ihtiyaç duyduklarında çalışmaları ve toplantılarına girebilmeleri için tasarlanmış “ofis odaları” da bulunuyor.

Kitextreme okuluyla kitesurf tutkunlarına neler sunuyorsunuz?

BS: Kitextreme Akyaka’nın kurucu ortaklarından Taner Aykurt, Türkiye’de kitesurf’e başlayan ilk kişi olarak bu sporu yapmak isteyenlere, hem kitesurf öğretiyor hem de ilham veriyor. Aykurt’un, Türkiye’de 7 kez kazandığı freestyle şampiyonluğu, KiteTour Asia 2012’de course race dalında tur birinciliği ve freestyle dalında tur ikinciliği bulunuyor.

20 yılı aşkın tecrübe ve yetkinliğe sahip bir sporcunun yönettiği ve eğitimler verdiği Lenovo Kitextreme Okulu’nun, bu sporu güvenle öğrenmek ve deneyimlemek isteyecek kişiler için en doğru adres olduğunu söyleyebilirim. Okulda sabahları yoga eğitimi, Azmak Nehri’nde paddle board deneyimi de sunuluyor. Tüm bu deneyimleri bir harika bir hafta sonu aktivitesi olarak bir grup gazeteciyle bizzat paylaştık ve yaşadık.

Okulumuz, eğitimlere katılabileceğiniz, evcil hayvanlarınızla gelebileceğiniz, tüm gün rahat zaman geçirebileceğiniz ve sosyalleşebileceğiniz alanlarla hizmet vermeye bu sene de devam edecek.

Lenovo Kitextreme Okulu’nda sıradışı kitesurf sizce herkes için uygun mu?

Lenovo Kitextreme Okulu Kurucu Ortağı Taner Aykurt

Taner Aykurt: Kitesurf, 10 yaşından itibaren sağlıklı kadın, erkek ve çocuk herkesin doğru bir eğitimle kolay ve güvenli bir şekilde yapabileceği bir spor. Kitesurf, bir uçurtma ve bir board ile kullanıcıya su üzerinde rüzgarı kullanarak özgürce hareket etme olanağı sağlıyor, eğitimle herkes bu özgürlüğü yaşayabilir.

Eğitmenlerimiz de uluslararası tecrübe ve donanımlarıyla güvenli bir eğitim ortamı sunuyor. Genelde 15-20 saatlik ders sonunda insanlar kendi başlarına yapabilecek seviyeye ulaşıyorlar.

Lenovo ile nasıl bir işbirliğiniz var?

TA: Kitextreme olarak uzun yıllar bizim önceliğimiz bu spora gönül veren insanlara en iyi eğitimi vermek, bu harika sporu daha geniş kitlelere yaymak oldu. Bu hedefimize ulaştık, kaliteli eğitim amacımızdan sapmadan hizmetlerimizi bir adım ileri götürerek gelen insanların evlerindeki kadar rahat hissedecekleri konforlu bir ortam sunmak istedik. Bu amaçla okulumuzu daha da genişleterek bir kitesurf okulunda hayal edebileceğimiz her şeyi gerçekleştirmeye çalıştık. Bu süreçte amacımıza ulaşmamızda bize destek olabilecek, aynı paydada buluşacabileceğimiz global firmalar aradık ve Lenovo ile yollarımız kesişti. Lenovo’yu dünya genelinde extreme sporlara destek veren, sporun daima yanında olan bir marka olarak tanıyorduk. Marka olarak da yenilikçi, maceraya açık, performans ve hızı çağrıştıran bir algısı oluşmuştu bizde. Bu işbirliği bizi mutlu eden çok güzel bir işbirliği oldu.

Hayalimde bir Lenovo Kitextreme takımı oluşturmak, olimpiyatlara ve uluslararası yarışmalara katılmak var. Ayrıca bir sosyal sorumluluk projesi olarak engellilere de kitesurf öğretebileceğimiz bir proje gerçekleştirmek çok güzel olur. Kitextreme okulumuzun 2 yıl süreyle marka sponsoru olan Lenovo Türkiye ile birlikte spor ve doğa severleri dünyanın en sıradışı, dinamik ve özgün sporlarından biri olan kitesurf ile buluşturmayı hedefliyoruz.

Kite’ın mevsimi var mı?

TA: Evet kite’ın mevsimi var, Türkiye’de kite mevsimimiz nisan ayında başlayıp kasım başında bitiyor. Kitesurf sezonu doğal olarak rüzgâra bağlı, rüzgâr esmediği için sezon kasım başında bitiyor; nisan ayında ise rüzgarlar yeniden esmeye başlıyor. Öte yandan, yine kasım ayında dünyanın diğer yarım küresinde, mesela Filipinler ya da Brezilya gibi lokasyonlarında sezon yeni başlıyor.

Bu okulu ne zaman, hangi amaçla kurdunuz?

TA: Muğla’nın Ula ilçesindeki Akyaka’da Kite sahilinde bulunan okulumuzu, kitesurf macerasına 1997 yılında Fethiye Surf Center’da başladıktan sonra 2010 yılında kurduk. Kitesurf sporuna gönül veren herkes için mümkün olan en iyi eğitimi vermek ve özgürlük duygusu veren bu müthiş sporu çok daha geniş kitlelere yaymak amacıyla yola çıktık.

Lenovo Kitextreme etkinlikleri

Lenovo Türkiye’nin, 2021’den bu yana sponsorluğunu üstlendiği Lenovo Kitextreme Okulu, 2022 yaz sezonunda da yoğun bir şekilde spor ve eğitim faaliyetlerini sürdürecek. Tüm gün sağladığı konforlu ortamı ile hareketli ve enerjik bir ortamı ziyaretçilerine sunacak.

Akyaka’da yer alan Lenovo Kitextreme’de bu sene DJ eşliğinde organize edilmesi planlanan etkinlikler de yaza renk katacak.

Pozitif enerjinizi artırmak, yeni deneyimler keşfetmek, doğa ile baş başa vakit geçirmek için Lenovo Kitextreme Okulu’nu yazın yapılacaklar listenize eklemenizi öneriyoruz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.