MediaCat

Lee Clow ve George Lois Cannes’da buluştu

Reklam dünyasının efsaneleri Cannes’da reklamın bugününü ve yarınını konuştu.

Lee Clow ve George Lois Cannes’da buluştu

Reklam dünyasının efsane isimleri Lee Clow ve George Lois, 60’ıncı Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin en ses getiren seminerinde bir araya geldi. ‘Legends: A Million Stories’ adlı oturumun moderatörlüğünü USA Today köşe yazarlarından Michael Wolff yaptı.

İzleyicilerin ayakta alkışları eşliğinde salona giren Clow ve Lois, reklamcılığın bugünü ve yarını, teknolojiye bakışları ve geleceğin ‘yaratıcı devrimi’ üzerine konuştular. Kariyerinin tümünü TBWA\Chiat Day‘de geçiren ve bu yıl ajanstaki 40’inci yılını kutlayan Clow yeni medyaya ilişkin olarak, “Yeni medya hala sanatçılar ve reklamcılar tarafından keşfedilmeyi bekleyen bir alan. Çoğu kişi internetin bir tur sihir olduğuna inanıyor ama bunu nasıl kullanacaklarını bilmiyorlar. Ben teknolojinin gelecekte gerçekleşecek olan yaratıcı devrimin bir parçası olduğuna inanıyorum” dedi. Lois’in “Sürekli olarak teknoloji hakkında sorular geliyor. Ancak bu oyunun adi teknoloji değil yaratıcılık” sözleri ise salondan büyük alkış aldı.

Lee Clow ve George Lois Cannes'da buluştu

Wolff’un “Bu zamana kadar yaptığın en iyi is hangisi?” sorusuna Clow, “Apple reklamları” cevabini verirken, Lois ise Mich Jagger’la gerçekleştirdiği bir telefon konuşmasının ardından ortaya çıkan ve MTV için bir donum noktası olarak kabul edilen ‘I Want My MTV’ reklam kampanyasını gösterdi.

Clow pazarlamada kültürel çevrenin farklılaşmasına ilişkin soruya ise, “Markalar kendilerini ifade etmenin yollarını bulmalı. Markalar tüketiciye temas ettikleri her noktada kim olduklarını ve ne yaptıklarını anlatmalı. Artık her şey -geleneksel medya, yeni medya ve teknoloji gibi- parçalanmış durumda ve kendini gerçekten ifade edebilen çok az marka var” diyerek cevap verdi.

Seminerin sonunda Clow’un imzasını taşıyan ve ‘Conversation International’ için çekilen reklam filminin gösterimi yapıldı.

Fotoğraflar: @NecatiOzkan ve @patricktoneill

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.