MediaCat

“Spor değil, bizim sporumuz”

E-sporu spor olarak görmeyenlere League of Legends’ın diyecekleri var.

“Spor değil, bizim sporumuz”

Bilgisayar ve konsol oyunlarının, lisanslı sporcular ve kulüplerce profesyonel lig ve turnuva organizasyonlarında oynanması olarak tanımlanabilecek olan e-spor, her geçen gün adını daha sık duymaya başladığımız bir spor dalı. Fakat bu yeni nesil spor dalı, bilgisayar ve konsol oyunları oynamanın kesinlikle spor yapmak anlamına gelemeyeceği gerekçesi ile kimileri tarafından spor kategorisinde değerlendirilmiyor.

Dünyanın en popüler oyunları arasında yer alan, Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends ise yayınladığı son reklam filmi aracılığıyla, e-sporu spor olarak görmeyenlere sağlam bir yanıt veriyor. “Bizim Oyunumuz” adlı filmin ilk kısmında sözü e-spor karşıtlarına bırakan LoL, karşıt görüştekilerin cümleleri arasına serpiştirdiği turnuva görüntüleri ile izleyiciyi adeta ısındırma turlarına çıkarıyor. Turnuva görüntüleri akmaya devam ederken, e-sporun niçin spor olarak tanımlanması gerektiğini savunan görüşler arka arkaya sıralanmaya başlıyor. Seyircinin e-spor atmosferiyle kuşatılmasının ardından, evinde bilgisayar başında Lol oynamaya koyulan gencin oyuna başlaması ile birlikte markanın mesajı da beliriveriyor: “Sadece bir spor değil. Bizim sporumuz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.