LC Waikiki’den görme engelliler için uygulama

Marka, LCW Sense uygulamasını hayata geçirdi.

05.10.2017 - 08:20 | MediaCat

LC Waikiki'den görme engelliler için uygulama

Giyim markası LC Waikiki, görme engelli bireylerin hayatlarında kolaylık sağlamak için LCW Sense adlı uygulamayı hayata geçirdi. Görme engelliler LCW Sense uygulaması ile kıyafetlerine dair renk, kumaş, desen, yıkama talimatları ve fiyat gibi bilgilere ulaşabilecek. Akıllı telefonlara önümüzdeki haftadan itibaren App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilecek uygulama sayesinde görme engelli bireyler, başka birinin yardımına ihtiyaç duymaksızın alışveriş yapabilecek. Uygulama ayrıca kıyafetleri yıkama, ayırt edebilme ve kombin oluşturma konularında da çözümler sunacak.

Uygulamanın tanıtımı, LC Waikiki Kurumsal İletişim ve Reklam Müdürü Sevda Malkoç, LC Waikiki Strateji ve Süreç Geliştirme Direktörü Sanem Tuna ve Altı Nokta Körler Derneği Ankara Şubesi’nden Avukat Sevgi Bulut’un katılımlarıyla gerçekleştirilen basın toplantısında gerçekleştirildi.

LCW Sense uygulamasının hayata geçirilmesi ile ilgili konuşan LC Waikiki Kurumsal İletişim ve Reklam Müdürü Sevda Malkoç, LC Waikiki’nin 37 ülkede 800’ü aşkın mağazasıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına ve taleplerine yanıt vermeye çalıştıklarını belirterek, LC Waikiki’nin odağında her şeyden önce insanın yer aldığını, milyonlara hitap eden bir marka olarak da kulaklarını her kesime açık tutmayı sosyal sorumlulukları olarak gördüklerini söyledi. Malkoç, LCW Sense projesini hayata geçiren Sosyal Sorumluluk Platformu Gönüllüleri’nin sarf ettikleri emeklerin de altını çizdi.

LC Waikiki’de çalışmasının gururunun şirketin başarısı kadar sosyal sorumluluk bilincinden de kaynaklandığını dile getiren LC Waikiki Strateji ve Süreç Geliştirme Direktörü Sanem Tuna, Sosyal Sorumluluk Platformu’nun farklı birimlerdeki ve yetkinlikteki LC Waikiki çalışanlarının tamamen gönüllü olarak kurduğu bir platform olduğunu; toplumsal fayda, sürdürülebilirlik, eğitim, insan ve doğa gibi konularda projeler geliştirerek bunları hayata geçirmek için çalıştığını söyledi. Görme Engelliler Projesi’nin de bu platformun öncülüğünde birçok birimin desteği ile hayata geçirildiğini söyleyen Tuna, kullanıcıları için düşündükleri tüm kolaylıkları onlara sağlamayı ve hayatlarını kolaylaştırma konusunda katkı sağlamayı umduklarını belirtti.

Projenin hız kazanmasında önemli rol oynayan Altı Nokta Körler Derneği’nden Sevgi Bulut ise projenin hayata geçirilmeden önceki döneminde yaşadıkları zorlukları sıralayarak, yeni uygulamanın görme engelli herkes için alışveriş özgürlüğü anlamına geldiğini vurguladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.