MediaCat

LC Waikiki kadınların iş hayatına katılımını destekliyor

LC Waikiki, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel sosyal medya kampanyasıyla kadınların iş hayatında karşılaştıkları zorluklara dikkat çekiyor.

Türkiye’nin lider moda markalarından LC Waikiki, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınların iş hayatında karşılaştıkları zorluklara yaratıcı bir sosyal medya kampanyasıyla dikkat çekiyor.

Marka, “Kadınlar Var İyi Ki” kampanyasıyla kadınların iş hayatına katılımının önemini vurgularken, fırsat eşitliği konusundaki kararlılığını da ortaya koyuyor. Kadın çalışanlara odaklanan çarpıcı videolarda, ünlü kadın influencer’ların günlük makyaj ve giyim gibi rutin çekimlerinde laf arasında “Gelin iş hayatında kadınların erkeklerle eşit olduğu haklardan konuşalım” dedikleri görülüyor. Videolar, eşitliğin sözkonusu olmadığını anlatan derin bir sessizlikle devam ediyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sebile Ölmez ® (@sebibebi)’in paylaştığı bir gönderi

@fulyazenginer Bugün hazırlanırken iş hayatında kadınlarla erkeklerin eşit olduğu haklar üzerine sizlerle sohbet etmek istedim. Ama maalesef uzun uzun sohbet edecek eşit haklarımız yok. Aynı işi yapan kadın ve erkeklere aynı maaşın verilmesi gerekirken maalesef dünyanın pek çok yerinde böyle olmadığını biliyoruz. Bu noktada tüm birimlerinde “Eşit işe eşit ücret” politikasını benimseyen LC Waikiki’ye kendi adıma teşekkür ediyor, tüm firmalara örnek olmasını diliyorum. #işbirliği #8MartDünyaKadınlarGünü #LCVarİyiKi ♬ orijinal ses – Fulyazenginer

LC Waikiki’de kadın çalışan oranı yüzde 63

Sosyal medyada paylaşıldığı an itibarıyla büyük ilgi gören videolar ile kadınların iş hayatındaki yerine ve başarılarına sessiz ve derinden, güçlü bir destek veriliyor. “Kadınlar Var İyi Ki” söylemli bu etkileyici video serisi ile aynı zamanda markanın her kademedeki kadın çalışanlarına gösterdiği eşitlikçi tutum gözler önüne seriliyor. LC Waikiki’nin 55 bin kişilik büyük ailesinin yüzde 63’ü kadın çalışanlardan oluşuyor. Bu oran, markanın kadınlara verdiği önemi ve destekleyici politikasını yansıtırken, LC Waikiki yüzde 47 kadın yönetici oranıyla da iş dünyasında öncü bir konum üstleniyor.

Eşit işe eşit ücret

Neredeyse tüm sektörlerde, aynı işi yapan kadın ve erkek çalışanlar arasında cinsiyet temelli ücret farklılıkları hem ülkemizde hem de dünyada yaygın bir sorun olarak görülüyor. Bu konuda da fark yaratan LC Waikiki, sıkı sıkıya bağlı olduğu “eşit işe eşit ücret” ilkesi doğrultusunda ücretlendirme politikasını cinsiyete göre değil, pozisyonların gerektirdiği yetkinliklere göre belirliyor. Bu yaklaşım markanın sadece Türkiye’deki çalışanları için değil, faaliyet gösterdiği 59 ülkedeki tüm çalışanları için geçerliliğini koruyor.

LC Waikiki, 8 Mart’a özel kampanyasıyla kadınların çalışma hayatına katılımları ile ilgili iş dünyasındaki gerçekleri ve kendi yaklaşımını cesurca ortaya koyarak; sadece iş dünyasında değil, toplumun genelinde farkındalık yaratmayı hedefliyor. Marka, fırsat eşitliğine verdiği önemle de sürdürülebilir bir gelecek için çalışanlarına kapsayıcı, adil ve eşitlikçi bir çalışma ortamı sunma konusundaki kararlılığını her geçen gün güçlendiriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.