Lay’s’den doğallığa vurgu yapan kampanya

Arjantin'de Lays otomatları patatesi cipse dönüştürüyor.

26.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Arjantin’de Lays otomatları patatesi cipse dönüştürüyor. PepsiCo Cips gibi içeriği konusunda eleştiriye maruz kalan bir ürünün ne kadar doğal üretildiğini gösteren bir otomatı önümüzdeki aylarda Arjantin’de marketlere yerleştirmeye başlayacağını duyurdu.

Bu otomata para atmak yerine gerçek bir papates koyuyorsunuz ve makina gözlerinizin önünde onu bir poşet cipse dönüştürüyor. Makinanın içinde patates yıkanma, soyulma, doğranma, pişme, tuzlanma ve en son olarak paketlenme aşamalarından geçiyor. Makine içinde gerçekleşen aşamalar çok gerçek görünse de aslında bir cipsin yapımını gösteren bir videodan ibaret.

PepsiCo ürün müdürü Alfredo Della Savia "Lays hakkında gerçekten patatesten yapılmadığına dair dedikodular vardı. Bizim ürün içeriğiyle ilgili bir sırrımız yok. Patates, yağ ve tuz kullanıyoruz. Bu dedikoduyla savaşmak için bunu müşterilerimize göstermeye karar verdik." diyor.

Della Savia, insanların tepkilerine göre bu makinayı dünya genelinde global bir kampanya yapmak için kullanmayı ümit ettiklerini de dile getiriyor.

6 aydır üzerinde çalışılan ve 150 tane Lay’s paketini barındıran otomatın ilk prototipi 40.000$’a malolmuş. Aynı makinenin çoğaltılması ise 20.000 ile 30.000$ arası olması öngörülüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.