Kurumsal İletişimciler Derneği başkanını seçti

Derneğin başkanı bir kez daha Bengi Vargül oldu.

18.03.2016 - 11:52 | MediaCat

Kurumsal İletişimciler Derneği yeni başkanını seçti

“Kurumsal iletişim mesleğinin bilinirliğini artırmak, mesleki standartların yükseltilmesine liderlik etmek” hedefiyle faaliyet gösteren Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) yeni dönemde yönetim kuruluna başkanlık yapacak ismi belirlemek için bir araya geldi.

KİD 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı neticesinde dernek, TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül’ün liderliğine iki yıl daha devam etmesi kararı aldı.

Önümüzdeki dönemde KİD faaliyetlerinin Anadolu ayağını kuvvetlendirmeyi, derneğin akademik çevreler ve sektörel işbirliklerine ağırlık vermeyi hedeflediklerini açıklayan Bengi Vargül toplantının ardından görüşlerini bildirdi:

Kurumsal iletişim dünya genelinde her geçen gün en geçerli mesleklerden biri olarak yükselmeye devam ediyor. Mesleğimiz genel anlamda şirketlerin bilançoda görünmeyen değerlerini yönetmeyi ve kurum kültürüne hizmet etmeyi gerektiriyor. Bu anlamda daha önce olduğu gibi sadece medya ilişkileri yönetimi alanına sığmayacak kadar çok yönlü.

KİD olarak kurulduğumuz günden bu yana mesleğimizin bilinirliğini artırmak üzere projeler geliştirdik ve mesleğimizin durumuna dair yaptırdığımız araştırmayla kendimize ayna tuttuk. KİD Sertifika Programı’nı yarattık ve geleceğimizi şekillendirecek genç iletişimcilerle buluşup deneyimlerimizi aktardık. Şu ana kadar dört dönemi tamamlanan ve 100’ün üzerinde yeni mezun ve profesyonelle buluştuğumuz program, katılımcılar için gelecekte cazip kariyer fırsatları sunacak bir platform haline geldi. Bunu gelecek nesillere borcumuz olarak görüyoruz. Orta vadede amacımız kurumsal iletişim yönetimini üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitimlerde ders olarak konumlamak.

KİD Yönetim Kurulu

Başkan: Bengi Vargül, TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Direktörü
Başkan Vekilleri: Dori Kiss Kalafat, Tekfen Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü & Uğur Nalbantoğlu, Yapı ve Kredi Bankası Stratejik İletişim Direktörü
Sayman: Fatma Çelenk, SOYAK Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü

Üyeler:

Aybala Şimşek, Şekerbank Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Grup Başkanı
Kemal Kaptaner, Türk Telekom Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Kıdemli Direktörü
Mehmet Gel, Çalık Holding Kurumsal İletişim Direktörü

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.