Küresel Marka şampiyonu 5 kent

İngiltere'nin başkenti Londra, 'şehirde bulunan küresel perakende marka sayısı' sıralamasında birinci oldu...

31.08.2010 - 00:00 | MediaCat

İngiltere’nin başkenti Londra, ‘şehirde bulunan küresel perakende marka sayısı’ sıralamasında birinci oldu. Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari merkezi Dubai ise ikinci sıraya yerleşti.

Emlak danışmanlık firması CB Richard Ellis tarafından yayınlanan ‘Perakende işi ne kadar küresel?’ adlı çalışmada, tüm dünyada 69 ülkeye yayılmış 294 küresel markanın ‘ayak izleri’ incelendi. Buna göre en büyük perakende markalarının yüzde 56’sı Londra’da, yüzde 55’i ise Dubai’de. İlk beşte yer alan diğer şehirler ise yüzde 46 ile Paris (Fransa), yüzde 44 ile New York (ABD) ve yüzde 43 ile Hong Kong oldu.

Araştırmaya dahil edilen lüks perakende markalarının yüzde 85’i ise Dubai’de. Londra’da lüks markaların yüzde 87’sini, Hong Kong’ta ise yüzde 91’ini bulmak mümkün. Firmanın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika sınır ötesi perakende başı Peter Gold, bazı perakende satıcılarının karşılaştığı belirsizliğe rağmen lüks marka satıcılarının aktif olmaya devam ettiğini ve geçen yıl açılan yeni mağazaların büyük çoğunluğunun bu şirketler tarafından açıldığını söyledi.

Mumbay merkezli Barat Book Büro tarafından yapılan başka bir araştırmaya göre, Dubai’de kiralanabilen perakende satış alanı 2006-2010 yılları arasında yüzde 263’lük artış gösterdi.

haber7.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.