MediaCat

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Turkey:Home sonuçları

Bakanlık, markalaşma hedefiyle sürdürülen kampanyanın sonuçlarını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Turkey:Home sonuçları

Türkiye’nin uluslararası turizm pazarında hak ettiği yeri alması için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaklaşık bir yıldır sürdürülen Turkey:Home projesi, ülkemizin oluşturduğu algı ve marka imajını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Türkiye’nin kolaylıkla sahiplenebileceği stratejik bir kavram olarak seçilen “Home”, kampanyanın ana temasını oluşturuyor. Bakanlığın stratejisi, tarih boyunca onlarca uygarlığa ev sahipliği yapan ve misafirperverliği ile tanınan bu toprakların, ev ve yurt kavramları ile özdeşleştirilmesi esasına dayanıyor. Kampanya, dünyanın en önemli noktalarında kullanılan gazete, dergi ve açık hava reklamları gibi geleneksel mecralara ek olarak, çok kapsamlı bir dijital ve sosyal medya kampanyasını da içeriyor.

23 Ocak Cuma günü Çırağan Sarayı’nda yapılan tanıtım toplantısında konuşma yapan Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A. Haluk Dursun şu sözleri kaydetti: “Sizlerin de bildiği gibi, turizm ekonomik kalkınmadan kültürlerarası diyaloğa, teknolojik gelişmeden çevre ve tarihi mirasın korunmasına, uzlaşma kültürünün yayılmasından dünya barışına kadar pek çok alanda insanlığa büyük katkılar sağlayan bir sektördür.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Turkey:Home sonuçları

Marka olmak kalplere ve dolayısı ile insanlara ulaşabilmektir. Bu nedenle, Bakanlığımızca 2014 yılında başlatılan ülkemizin markalaşma projesini ülkenin tüm kurum ve kuruluşlarının, sektörümüzün ve hatta fertlerinin desteklemesi gerekmektedir. Çünkü insanlar seyahat ettikleri yerden çok gittikleri yerdeki insan hikâyelerini anımsamaktadır.

2023 hedeflerimizle turizmin vizyonuna hizmet eden ve ülkemizin markalaşma projesi olan Turkey:Home kampanyamıza diğer kurumlarımızın, özel sektör şirketlerimizin, siz değerli sektör temsilcilerimizin ve basın mensuplarımızın ve elbette halkımızın desteğini ve katılımını bekliyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.