MediaCat

Kullanılmış, yıpranmış ve çok sevilmiş kitaplar

Penguin Classics yeni kampanyasında “gerçek” klasiklere hakkını veriyor.

Kullanılmış, yıpranmış ve çok sevilmiş kitaplar

Birleşik Krallık menşeli yayınevi Penguin Random House’un klasik edebiyat eserlerine ayrılmış alt markası Penguin Classics, yayınlandıkları dönemden bugüne tekrar tekrar okunan, her nesilden kitapseverin kendinden ve kendine dair bir şeyler bulduğu romanlara saygı duruşunda bulunan bir kampanya hazırladı.

Okurlara çağrıda bulunarak onlardan kullanılmış kitaplarını kendilerine göndermelerini isteyen Penguin Classics’in tekrar tekrar okunmaktan yıpranmış, yırtılmış ve çok sevilmiş kitaplara yer verdiği Happy Reading kampanyası, yayınevi bünyesinde faaliyet gösteren Tasarımcı Tom Etherington tarafından hazırlanmış.

Gerçek okurlardan gerçek kitaplar ödünç almanın kampanyaya özgünlük kazandırdığını ve onu taklit etmeyi zorlaştırdığını açıklıyor kampanya için Tom Etherington ile birlikte çalışan Penguin Random House Marka Direktörü Sam Voulters:

“Okurların, favori klasikleriyle aralarındaki gerçek ilişkiyi kutlamak istedik. Okurların yolladıkları kitaplar bizi hem hayrete düşürdü hem de mutlu etti. Zeytinyağı şişesi kurdeleleriyle veya selonbantla tutturulmuş bu denli güzel kitapları kurgulayıp yapmanız imkânsız. Zaten çağrımıza o kadar çok yanıt aldık ki buna hiç ihtiyaç duymadık! Okurlarımızın doğrudan etkileşime geçebilecek kadar güçlü bir kampanya hayata geçirdik.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.