MediaCat

Küfür bazen hayat kurtarır

İngiliz Kalp Vakfı’ndan vasküler demans hakkında farkındalık kampanyası.

Küfür bazen hayat kurtarır

Kalp ve kardiyovasküler hastalıklar üzerine araştırmalar gerçekleştiren Birleşik Krallık menşeli İngiliz Kalp Vakfı (British Heart Foundation – BHF), vasküler demansın hastalar ve aileler üzerindeki etkilerini anlattığı bir reklam filmi yayınladı. Vasküler demans konusunda gerçekleştirdiği araştırmalara dikkat çekmek ve bu alandaki araştırmalarının sayısını artırmak için halkın desteğini almak amaçlarıyla hayat bulan kampanyada, İngiliz Kalp Vakfı, vaksüler demanstan mustarip dedesinin tedavisine kendince katkıda bulunmak isteyen Billy’nin hikâyesini anlatıyor.

MullenLowe Group Birleşik Krallık ECD’si Mark Elwood kampanyanın hedefini “İnsanlara vasküler demans üzerine gerçekleştirilmiş istatistikler sunabilirsiniz ama hiçbir rakam bu hastalığın hastalar ve onların en yakınları üzerindeki ektilerini göstermek için yeterli olmayacaktır. Bu hikâyeyi etkili ancak nihayetinde umut verici bir şekilde anlatmak istedik” sözleriyle özetlerken, “Kampanyamızdaki dede iki kere felç geçirdi ve artık maalesef vasküler demanstan mustarip. Bu, maalesef hayli gerçek ve yaygın bir hikâye” diyen British Hearth Foundation Pazarlama & Etkileşim Direktörü Carolan Davidge konuyla ilgili şu yorumda bulundu:

“Bu kampanyayla BHF’in araştırmasının ne denli geniş çaplı olduğu ve çoğu kalp & dolaşım rahatsızlığıyla ilintili olduğu gerçeğini anlatmaya devam ediyoruz. İnsanların, BHF’nin araştırmasının ne denli kıymetli olduğunu ve hayat kurtaran atılımlar yapmaya yalnızca onların desteğiyle devam edebileceğimizi anlamalarını istiyoruz.”

Billy’nin ailesine yaptığı şakalardan oluşan bir dizi sahne arkası videoya ek olarak vasküler demansın etkilerine bu hastalıktan mustarip insanlar ile onların torunlarının deneyimlerini anlatarak dikkat çekecek bir kampanya yayınlayacak İngiliz Kalp Vakfı’nın kampanyası televizyon, sinema ve dijital mecraların yanı sıra açıkhavada da hedef kitlesiyle buluşacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.