Küçük insanlar için büyük fikirler

Tek gayesi çocuklara şeker satmak olan reklam ajansı 16 and Under ile tanışın.

17.05.2017 - 14:17 | Arzu Nilay Kocasu

Küçük insanlar için büyük fikirler

“Araştırmamız, çocukların beyinlerinin henüz tam olarak gelişmediğini gösteriyor” diyor reklam ajansı 16 and Under’ın kreatif direktörü Shawn Wilson, çocuklara ürün satmanın ne kadar kolay olduğunu açıklarken.

Tek gayesi çocuklara yiyecek & içecek satmak olan reklam ajansı 16 and Under’ın kötü kalpli yetişkin çalışanları, hedef kitlelerinin dikkatini çekmek için şekerin bağımlılık yaratan gücünü irili ufaklı pazarlama numaralarıyla besleyerek 16 and Under’ın sektördeki yerini sağlamlaştırmak ve reklamverenlerini memnun etmek istiyor.

“Küçük insanlar için büyük fikirler” sloganıyla tek hedef kitlesi olan çocukları cezbetmeye çalışan 16 and Under aslında gerçek bir ajans değil. Halkı kalp hastalıkları ve inme konularında bilinçlendirmek amacıyla kurulan Kanada menşeli The Heart and Stroke Foundation’ın son sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında hayat bulan 16 and Under, doğrudan çocuklara seslenen yiyecek ve içecek tanıtımlarının onların yaşamlarındaki olumsuz etkilerine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Kampanyasına internet sitesinde de yer veren STK’nın mesajı ise şöyle:

“Pazarlama sofistike bir iştir. Her yıl, çocuklarımızın dikkatini çekmeye çalışırken milyonlarca dolar harcanıyor. Ancak yiyecek & içecek reklamlarıyla çocukları hedeflemek onların sağlıkları üzerinde yıkıcı bir etki bırakıyor ve artık buna bir son verme zamanı geldi.”

Kaynak: Adland

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.