Güney Soykan’ın Cannes Lions tahminleri

Sektörün önde gelenleri Cannes Lions 2018 favorilerini paylaşıyor.

31.05.2018 - 13:23 | Arzu Nilay Kocasu

Güney Soykan'

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu yıl 18-22 Haziran’da gerçekleşecek. Sektör etkinliğe hazırlanadursun, bizler de MediaCat olarak 2016 yılından bu yana yayınladığımız Cannes Lions özel haber dizimize kaldığı yerden devam ediyoruz.

Türkiye’nin önde gelen kreatiflerine Cannes’dan ödülle döneceğini öngördükleri favori kampanyalarını ve bu kampanyaları onlar için favori kılanın ne olduğunu sorduğumuz diziye Come to Movida ECD’si Emrah Akay, Rafineri Kıdemli Reklam Yazarı Anıl Fatih Tiryaki, Punch Kurucusu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça, Serdesin Baş Fikir Esnafı ve Patronu Serhat Bayram, Cheil Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar, Alametifarika ECD’si Ozan Özüm Özbey, Reklamcı Ufuk Işık, 4129Grey CEO ve Chief Happiness Officer’ı Alemşah Öztürk, Ogilvy İstanbul ECD’si Selim Ünlüsoy, Tribal Worldwide İstanbul Art Direktörü İsmail Anıl Güzeliş, Saatchi & Saatchi ve Vivaki Creative Ajans Lideri Erhan Özkantarcı ve Voden & Leo Burnett Ajans Başkan Yardımcısı Tayfun Eker‘in ardından Wieden+Kennedy Amsterdam Kıdemli Art Direktörü Güney Soykan ile devam ediyoruz.

Kendisine “Bu iş Cannes’dan ödülle dönmeli” dedirten kampanyalara geçmeden önce ufak bir notu var Güney Soykan’ın…

Bu sene Meet Graham ve Fearless Girl gibi geleneksel reklamdan uzak, tüm dünyayı konuşturan işler görmedik. Ama çok iyi filmler izledik. Bana kalırsa Nike’ın muhteşem içgörülü Nothing Beats a Londoner’ı ve tüm Superbowl reklam kuşağını sahiplenmeyi başaran It’s a Tide Ad yılın işleri oldu.

Ama ben listemi oluştururken mümkün olduğunca önceki listelerde yer bulmamış işleri seçmeye çalıştım.

Nike – Breaking2

Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy Portland

Bir maratonu iki saatin altında bitirmek imkânsız. Nike bu imkânsızı gerçekleştiremeye soyundu ve iki sene boyunca (yeni bir ayakkabı geliştirilmesinden, oyuncuların diyetine kadar) her konuda ideal şartlara ulaşmak için hazırlandı. Sonuç, teaser ve belgesellerle köpürtülmüş, milyonlarca insanı canlı yayın başına kilitlemiş dev bir PR kampanyası oldu.

Maratonda iki saat bariyerinin altına inilemedi ama önceki rekor 25 saniye geliştirildi. Bana kalırsa bu başarısızlık işin gücünü daha da artırdı. İnsanoğlu imkânsıza koşmaya devam edecek.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.