MediaCat

Ali Musa Paça’nın Cannes Lions tahminleri

Sektörün önde gelenleri Cannes Lions 2018 favorilerini paylaşıyor.

Ali Musa Paça’nın Cannes Lions tahminleri

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu yıl 18-22 Haziran’da gerçekleşecek. Sektör etkinliğe hazırlanadursun, bizler de MediaCat olarak 2016 yılından bu yana yayınladığımız Cannes Lions özel haber dizimize kaldığı yerden devam ediyoruz.

Türkiye’nin önde gelen kreatiflerine Cannes’dan ödülle döneceğini öngördükleri favori kampanyalarını ve bu kampanyaları onlar için favori kılanın ne olduğunu sorduğumuz diziye Come to Movida ECD’si Emrah Akay ve Rafineri Kıdemli Reklam Yazarı Anıl Fatih Tiryaki‘nin ardından Punch Kurucusu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça ile devam ediyoruz.

Kendisine “Bu iş Cannes’dan ödülle dönmeli” dedirten kampanyalara geçmeden önce ufak bir notu var Ali Musa Paça’nın…

Cannes’a gitmeyeli bayağı olmuş, bir daha gider miyim ondan da emin değilim. Binlerce işe bakıp gaza geldiğimiz güzel festivaldi, reklamcılık ve yan sanayisinin turizm merkezi oldu. Bi de demir balıklara, bisiklet spreylerine falan ödül verme başladılar, ağzımızın tadını kaçırdılar ya da beninki kaçtı.

Ha diyeceksiniz ki sana ne arkadaşım o zaman, neyin tahminini yazıyorsun?

Derdim Cannes Lions değil, bu sene gördüğüm, aşırı kıskandığım iki işi övmek için yazıyorum. Size ne arkadaşım okumayın istemiyorsanız alla alla. İnternet derya deniz, gidin başka yerden tahmin alın.

Nothing Beats a Londoner – Nike

Wieden + Kennedy

Her büyük şehrin büyük bir filmi olur. Heat – Los Angeles, Lost in Translation – Tokyo, Tabutta Rövaşata – İstanbul gibi. Fakat ilk defa bir büyük şehrin çok büyük reklam filmi oluyor. Kaç kere izledim bilmiyorum, delilik. En iyi anlamda delilik. Sporu, modayı, şehri ve o şehrin tavrını bu kadar iyi satmak büyük iş, hayranıyım. Film Nike’a çalıştığı kadar Londra turizmine de çalışır, helal.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.