Korkutucu fikirlerden korkmayanlar burada mı?

Brand Week Istanbul'un ikinci günü sınır tanımayanlar için başladı.

08.11.2018 - 14:59 | MediaCat

Korkutucu fikirlerden korkmayanlar burada mı?

Brand Week Istanbul’da Turkish Airlines Inspiration Hall bugün de dopdolu bir programa sahip. Satır başlarına göz atmak için sizi şöyle alalım…

Sınır Tanımayan Doktorlar

Medecins Sans Frontières (MSF – Sınır Tanımayan Doktorlar) İspanya Başkanı David Noguera, dünyada savaş ve doğal afetler nedeniyle zarar görmüş bölgelerdeki bireylerin acı çekmelerinin önüne geçmek, onlara yardım eli uzatmak amacıyla kurulan organizasyonun faaliyetlerini ve önemini Brand Week Istanbul sahnesinde anlattı.

Korkutucu fikirlerden korkmayanlar burada mı?

Noguera, bugün savaşların yanı sıra birçok bölgede iklim değişikliği nedeniyle yaşam mücadelesi veren, susuzlukla savaşan pek çok halk olduğunun altını çizdi. “Bu dünya hepimizin, kimin nereli olduğu önemli değil” diyen Noguera, iklim değişikliğinin sonuçlarının yerel değil küresel olduğundan ve şirketlerin doğa dostu ürünler üretmeye artık mecbur olduklarını onlara anlatmamız gerektiğinden bahsetti.

“Buradan Ay’a gitmek”

13 yaşındayken bir futbol takımının kalecisiyken bugün ismini uluslararası alanda duyurmuş; NBA’in ilk Türk koçu olmuş Mehmet Okur… Kendisi Brand Week Istanbul sahnesinde, Spor Yazarı ve Basketbol Yöneticisi Murat Murathanoğlu’nun moderatörlüğünde başarı hikâyesini anlattı.

Korkutucu fikirlerden korkmayanlar burada mı?

“Tek yönlü oyuncu olursam bir yerlere gelemeyeceğimi anladım. Şutuma saygı duymaları gerekiyordu” diyen Okur; şutunu da basketbola katmak için antremanlara başladığını söylüyor. Türkiye’den NBA’e gitmeyi kendi döneminde “Buradan Ay’a gitmek” olarak tanımlayan Okur, önemli olanın kendinden ödün vermek ve azmetmek olduğunun altını çizdi.

Alışılmadık ve korkutucu

Anomaly, Burger King ve Anselmo Ramos. Bu üçlüyü aynı üçgenin içinde görmemizi sağlayan şey sıradışı, alışılmadık, korkusuz ve bir o kadar da tedirgin edici olmaları.

Anomaly Global Operasyonlar Başkanı ve Partneri Karina Wilsher, Zamanların En İyisi Zamanların En Kötüsü isimli sunumda, dünyanın en sıradışı ajans modellerinden birine sahip olan Anomaly’den bahsetti. Sürekli yeni teknolojilere strateji uydurmaya çalıştığımızı ama bunun tarih boyunca devam ettiğini, bu yüzden sakin olmakta fayda olduğunu vurguladı Wilsher: “Bizim ajanslar olarak görevimiz, müşterilerimize, bu değişim yolunda onlara şeffaf ve otantik şekilde yardımcı olmak.”

Anomaly için anlamını ters yüz ettikleri iki kavramı ele alarak devam etti sözlerine Wilsher: Kreatif ve medya. Anomaly için kreatif, bir kategoriyi insanların düşündüğü kalıpların dışına çıkartmak anlamına geliyor. Medya ise ajans için her şey demek, yalnızca satın aldığınız bir şey değil. Bu yüzden ticaret ve kültürü birleştirmek çok değerli.

Korkutucu fikirlerden korkmayanlar burada mı?

Son olarak Wilsher’ın Brand Week katılımcılarına verdiği tavsiyeler şöyleydi:

 • Kendinizi marka müdürü olarak değil marka sahibi olarak görün.
 • İşin partneri olun.
 • Para fark yaratır, nereye harcayacağınıza iyi karar verin.
 • Siloları yıkın.
 • En temel çalışma şekillerini deneyimleyin.
 • Yetenekleri kapmak ve onları elinizde tutmak için savaşın.
 • Mobile Mondays&Tablet Tuesday! Ekibinizi sürekli güncel tutun!
 • Mükemmelleşene kadar hazırlık yapın.
 • Temel süreçleri es geçmeyin.
 • Her cuma başka biri olarak devam edin yola, her hafta yeni bir şey öğrenin.

Korkmaktan korkmayın!

Burger King Küresel Marka Pazarlamasından Sorumlu Başkanı Marcelo Pascoa, Kim Korkar Muhteşem Fikirlerden? Cevap: Tüm Markalar isimli sunumuyla, bir marka olarak korkutucu fikirlerin üzerine gitmenin ne kadar değerli olduğunu hatırlattı.

Korkutucu fikirlerden korkmayanlar burada mı?

Marcelo Pascoa’nın tavsiye listesindeki bilgiler ise şöyleydi:

 • Harika fikirler korkutucu olmalı. Korkun, çok korkun ve devam edin. Akılda kalanlar bunlar olacak.
 • Popüler kültür içindeki rolünüzü hafife almayın. Burger King için pazardan pay almak yeterli değil, popüler kültürden de pay almak istiyoruz.
 • Kendi ürününüzle dalga geçmeyi bilin.
 • Bir bakış açınız olsun, bundan korkmayın.
 • Herkesin söylediğinin aksini yapın.

Sıfırdan başlama sanatı

Korkutucu fikirlerden korkmayanlar burada mı?Dünyanın en ödüllü kreatif direktörlerinden biri, kariyerinin zirvesindeyken neden güvenli sulardan ayrılır ki? Çünkü o Anselmo Ramos. GUT Kurucu Ortak ve Kreatif Direktörü Anselmo Ramos, Brand Week sahnesindeki Bağımsız Ajanslar Çağına Hoş Geldiniz: Bağımsızlığı Seçmemin 8 Sebebi isimli sunumunda, hayallere yatırım yapmanın gücünü anlattı.

2022’de Cannes’da Yılın Bağımsız Ajansı hedefine odaklandığını söyleyen Ramos, rahatsızlık duymanın verdiği mutluluğu ve sıfırdan başlamasının dayanılmaz cazibesini de vurguladı. “En iyi işler bağımsız ajanslardan çıkar” diyen Ramos, cesur müşterilerin bağımsız ajansları sevdiğini ve bu yeni yolculuğuyla, kendisinden sonraki bağımsızlara ilham vermeyi amaçladığını ekledi sözlerine.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.