Korkusuz geceler için

HandsAway ve TBWA\Paris'ten geceyi gündüze çeviren kampanya.

08.07.2021 - 13:33 | Simge Şenses

Korkusuz geceler için

Fransa’da sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırılırken bir başka sorunun geri dönmesi başkent sakinlerini endişelendiriyor. ONDRP Yaşam Alanları ve Güvenlik Araştırması’na göre, Paris’in geceleri her zaman güvenli olmayan bölgelerinde kadınların ve toplumsal cinsiyete dayalı ayrımcılığa uğrayan azınlıkların yüzde 26’sı geceleri yalnız dışarı çıkmayı reddediyor.

Cinsiyetçilik ve cinsel şiddetle mücadele eden kâr amacı gütmeyen kuruluş HandsAway ve TBWA\Paris bu soruna farkındalık yaratmak ve kadınların ve azınlıkların geceleri kamusal alanlarda kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamak için basit ama etkili bir kampanya başlatıyor.

“Fearless Night” adını alan kampanyayla ikili, Paris’in en karanlık ve en korkutucu sokaklarını akşam 9’dan sabah 7’ye kadar aydınlatmak için kamusal alanda halihazırda mevcut olan 300 dijital aydınlatmalı reklam panosundan yararlanıyor ve parlaklığı yüzde 20 artırılmış beyaz ekranlarla sokakları aydınlatıyor. HandsAway ve TBWA\Paris bu kampanyayla her insanın sokakta zaman ve mekândan bağımsız olarak özgürlüğünün tadını çıkarması gerektiği konusundaki tartışmayı canlandırmayı umuyor.

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.