MediaCat

Koreli yatırımcıların gözde hedefi: Türkiye

Geçtiğimiz hafta Kore’de düzenlenen

Koreli yatırımcıların gözde hedefi: Türkiye

Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Kore Ticaret ve Yatırım Promosyon Ajansı (KOTRA) işbirliği ile geçtiğimiz hafta Kore’de düzenlenen seminerde Türkiye’deki yatırım ortamını anlattı.

Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Kore Ticaret ve Yatırım Promosyon Ajansı (KOTRA) işbirliği ile Kore’de düzenlenen seminerde Türkiye’deki yatırım ortamını anlattı. Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın KOTRA işbirliği ile düzenlediği seminere 97 firmadan 130 temsilci katıldı. Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Vekili Levent Seçkin’in konuşmacı olarak yer aldığı seminer Kore’nin Seul şehrinde gerçekleştirildi. Yatırım Ajansı Başkan Vekili Levent Seçkin seminerde yaptığı konuşmada; özellikle otomotiv, makina, enerji, elektronik, petrokimya ve bilgi iletişim teknolojileri sektörlerine yönelik Türkiye’deki yatırım fırsatlarından bahsederek, Koreli yatırımcıların Türkiye’nin nüfus, coğrafya ve kültürel anlamda sahip olduğu avantajlardan yararlanabileceğini ifade etti. Seçkin, seminer sonrası yaptığı değerlendirmede Koreli yatırımcıların Türkiye’nin dinamiklerinden etkilendiğini ve ülkemize yatırım yapmak için hazır olduklarını belirtti.


Koreli Yatırımcılardan Türkiye’ye Büyük İlgi

T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Kore temasları sırasında ülkenin önde gelen sanayi ve iş dünyası temsilcileri ile biraraya geldi. Kore’de bir çok sektörün temsilcileri Türkiye’deki yatırım ortamı ile ilgilendi. Önemli medya kuruluşların temsilcilerinin de takip ettiği seminerde Yatırım Ajansı Başkan Vekili Levent Seçkin, Kore’nin her zaman Türkiye için çok önemli bir ülke olduğunu vurgularken, Koreli yatırımcıların Türkiye’deki yatırımlarını artırmaları konusunda kendilerine gereken her türlü desteğin verileceğini söyledi. Seminere, T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Vekili Levent Seçkin’in yanı sıra, Büyükelçi Deniz Özmen ve KOTRA Başkan Vekili Kyungsun Min de konuşmacı olarak katıldı.

İki ülke arasında tarihsel süreçten gelen önemli bir dostluk bağının olduğunu belirten Seçkin, bu dostluğun ticari ortamda da bu zamana kadar son derece iyi geliştiğini ifade etti. Seçkin, sözlerini şöyle sürdürdü; “İki ülke arasında var olan ticari işbirliği ve yatırım ortamının daha da artmasını hedefliyoruz. Türkiye, Koreli yatırımcılar için iş gücü kalitesi ve verimlilik açısından çok önemli bir ülke. Hedefimiz; henüz Türkiye’de yatırım gerçekleştirmeyen bir çok Koreli kuruluşun yatırım ortamı için dikkatini çekmek. Bu son ziyaretimizde biraraya geldiğimiz iş dünyasının üst düzey temsilcileri ile yaptığımız görüşmelerde de önemli bir izlenim bıraktığmızı düşünüyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.