MediaCat

Köpek sahiplendirmenin alternatif adresi: metaverse

Pedigree ve BBDO New York, yeni yuvalarını bekleyen köpeklere Decentraland’de yardım ediyor.

Köpek sahiplendirmenin alternatif adresi: metaverse

Sahipsiz köpek sayısının pandemi sonrası artışa geçtiği ABD barınaklarında her iki köpekten yalnızca biri yeni bir yuvaya kavuşabiliyor. Daha fazla köpeği sahiplendirme niyetindeki Pedigree ve ajansı BBDO New York ise bu oranı artırmak için yeni bir evrene, metaverse’e açılıyor.

İkilinin herkesin gerçek hayatta köpek sahiplenme olanağı bulunmadığından hareketle hayata geçirdiği FOSTERVERSE programı, metaverse kullanıcılarına evsiz köpeklere yardım edebilmeleri için yeni seçenekler sunuyor.

Program kapsamında Decentraland mülk sahipleri gerçek bir barınak köpeğini sanal mülklerinde besleyebiliyor. Dileyenler, Adopt a Pet‘te yeni sahiplerini bekleyen gerçek köpeklerin üç boyutlu avatarlarını mülklerine taşıyabiliyor, Decentraland’deki herkes bu köpeklerle etkileşime geçebiliyor; öykülerini, yaşlarını, sahiplenme durumlarını öğrenebiliyor. Mülk sahibi olsun ya da olmasın herkes metaverse’te tanıştığı bu köpekleri gerçek hayatta sahiplenebiliyor ya da köpeklere yardım için Pedigree Vakfı’na bağışta bulunabiliyor.

Decentraland mülklerinde köpekleri ağırlayanlara, programa katkı sağladıklarını belirten sanal giysi NFT’si de veriliyor. Pedigree ayrıca vakfı üzerinden barınaklara 100 bin dolar ek bağışta da bulunacak.

Mars Petcare Kuzey Amerika Pazarlama Başkan Yardımcısı Jean-Paul Jansen, “Sahiplendirilmeyi bekleyen köpekleri metaverse’e taşıyan ilk marka olarak, evcil hayvan evsizliğine son verme hedefimizi destekleyen bu yeni sanal gerçekliğin ön saflarında yer almaktan gurur duyuyoruz. Peidgree markası ve Peidgree Vakfı uzun yıllardır hayvan barınaklarını destekliyor ve köpek sahiplenmeyi teşvik ediyor. Bu program, sanal bakım yoluyla insanlara ihtiyaç sahibi köpeklere yardım edebilmeleri için yeni bir yol sunuyor” açıklamasında bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.