Kontörden TL’ye geçiş rehberi

Turkcell, kontörden TL'ye geçiş hazırlıklarını tamamladığını açıkladı ve müşterilerin ne ile karşılaşacağını sıraladı...

16.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Turkcell, kontörden TL’ye geçiş hazırlıklarını tamamladığını açıkladı ve müşterilerin ne ile karşılaşacağını sıraladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) aldığı karar neticesinde 1 Nisan itibariyle tüm kontörlü hat sahipleri doğrudan TL’ye dayalı tarifelere geçecek. Kullanıcılar, o güne kadar telefonlarına kontör yüklemek için kullandıkları kanalları TL ya da kuruş yüklemek için de kullanabilecekler.

Olaya açıklık getirmek isteyen Turkcell’in konuya ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde:  

Kısaca "Kontörden TL’ye Geçiş Rehberi" olarak adlandırabileceğimiz bu açıklamanın maddeleri şöyle:

1. Tarife ve kampanyalarda bugün kontör yükleyerek aldığınız avantajlardan 1 Nisan sonrası TL kartları yükleyerek yararlanmaya devam edebilirsiniz,  tarife değişikliği yapmanıza ya da yeni bir tarife için başvurmanıza ve aboneliğiniz olan diğer servisler için ek bir işlem yapmanıza gerek olmayacak.

2. Bugün kontör yükleyebildiğiniz kanallardan TL kartlarını da yükleyebileceksiniz.

3. Artık kontör yerine geçen yeni TL kartını yine bugün kontör yükleyebileceğiniz kanallardan satın alarak, bu TL kartının içinde bulunan miktarını hattınıza yükleyebilecek ve hattınızda TL bakiyesi göreceksiniz.

4. Konuştukça, SMS attıkça ya da başka bir hizmet ile bu TL bakiyesinden harcama yapacak ve kalan tutarı her hizmet sonrası ekranınızda görebileceksiniz. BTK kurul kararı gereği bu bilgileri tüm müşterilere iletilecek. Bu bilgileri almak istemeyen müşteriler çağrı merkezimiz kanalı ile bu bilgilendirmeyi iptal edebilirler.

5. Bayilerde halen mevcut olan kontör kartlarını TL geçişi sonrası da satın alabilirsiniz. Bu kartların 31 Mart 2010 tarihinde geçerli tavsiye edilen satış fiyatı TL tutarı olarak hattınıza yüklenecek. Örneğin 150 kontör kartı satın aldığınızda 31 Mart 2010 tarihinde geçerli tavsiye edilen satış fiyatı olan 31 TL hattınıza yüklenecek.

6. Kontörde olduğu gibi yine yükleme miktarına bağlı avantajlar olacak. Tek seferde daha fazla yüklemeye daha uygun tarife ve kampanya avantajından faydalanabileceksiniz.

7. 1 Nisan itibariyle cebinizdeki kontörler BTK tarafından onaylanan birim fiyat üzerinden hesaplanacak ve kontörleriniz değer kaybetmeden hattınıza TL olarak yüklenecek.

8. Kampanyalardan kazandığınız hediye kontörler 1 Nisan’da değer kaybetmeden TL olarak hattınıza yüklenecek.

9. TL ile belirtilen tarife ve kampanya fiyatlarına KDV ve ÖİV dahildir.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.