Kodak’ta son gelişme

Bu senenin başlarında iflas bayrağını çeken Kodak, ABD regülatörünün bir patent ihlali hakkında kararına itiraz etmeye hazırlanıyor.

26.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Bu senenin başlarında iflas bayrağını çeken Kodak, ABD regülatörünün bir patent ihlali hakkında kararına itiraz etmeye hazırlanıyor. Kodak, Apple ve RIM’in patentlerini ihlal ettiği düşüncesinde.

Kodak, 218 numaralı patentinin yasadışı olarak kullanılmasından dolayı yaklaşık 1 milyar dolar gelir kaybettiğini iddia ediyor. Ancak Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), Cuma günü verdiği ön kararda Apple’ın ve RIM’in Kodak patentini çiğnemediğine hükmetmişti. İlk hakimin kararını kabul eden regülatör ise incelemeyi iptal etmişti. Ancak Kodak, Washington’daki temyiz mahkemesi US Court of Appeals’da komisyonun bu kararına itiraz etmeyi planladığını açıkladı.

Ocak ayında iflas başvurusunda bulunan, fotoğraf işini bırakarak yazıcılara odaklanmak isteyen Kodak, patent portföyünü kullanarak kendisini bataklıktan çıkarmaya çalışıyor. Şirket, 1.100’ün üzerinde dijital fotoğraf patentini önümüzdeki ay açık artırmaya çıkarmaya hazırlanıyor.

(Kaynak: Chip Online)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.