Kodak öğrencileri yarışmaya çağırıyor

Kodak sponsorluğunda öğrencilere yönelik bir reklam yarışması düzenleniyor.

09.04.2007 - 17:40 | MediaCat

Kodak sponsorluğunda öğrencilere yönelik bir reklam yarışması düzenleniyor.

Üniversitelerin radyo televizyon, sinema, tiyatro ve güzel sanatlar bölümlerinde okuyan öğrenciler için düzenlenen “Öğrenci Reklâm Filmleri Yarışması”nın amacı, öğrencilerin akademik bilgileriyle yaratıcı hayal güçlerini birleştirmeleri sağlanarak genç yeteneklerin uygulamaya koyacakları senaryo ve filmler ile, ulusal ve uluslararası platformlarda fark edilmelerine yardımcı olmaktır.

“Kodak Öğrenci Reklâm Filmleri Yarışması”, Avrupa eğlence görüntüleme sektörünün önemli otoriteleri tarafından “son derece prestijli” bir çalışma olarak nitelendirilmektedir. Türkiye’deki öğrencilerin de yaratıcılık konusunda Avrupa ile rekabet edebileceğini göstermek açısından da bu yarışma önemli bir fırsattır.

Yarışmada öğrencilere, seçebilecekleri 4 veya 5 farklı alt marka ürünü sunulacak, sponsor firmaların belirlediği ürünle ilgili senaryo ve filme ilişkin öneriler dağıtılacaktır. Ayrıca yarışma için bir web sitesi hazırlanacak ve tüm iletişim oradan sağlanacaktır.

Senaryo ve reklam filmi yarışması olmak üzere iki kategoriden oluşacak olan yarışmada ödüller, En İyi Film, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo dallarında verilecektir.

Reklam ve sinema endüstrisindeki önemli kişilerin davet edileceği galada tüm filmler izlenecek, ödül alacaklar belirlenecek ve ödüller sahiplerine verilecektir. Ödül alacak birinci film Golden Drum Film Festivali’nde, Avrupa’nın diğer ülkelerinden katılımlar ile gerçekleştirilecek yarışmada Türkiye’yi temsil edecektir. İlk üçe giren diğer filmler Golden Drum’da gösterilecektir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.