Koç Üniversitesi’ne uluslararası ödül

Koç Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. İsmail Lazoğlu’nun direktörlüğünü yaptığı Koç Üniversitesi Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi...

21.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Koç Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. İsmail Lazoğlu’nun direktörlüğünü yaptığı Koç Üniversitesi Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi, Uluslararası “Machine Tool Technology Research Foundation (MTTRF) 2010” ödülüne layık görüldü.

Koç Üniversitesi Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi, yürüttüğü üst düzeydeki araştırma projelerinin uluslararası bilimsel katkılarının değerlendirilmesi sonucu, Uluslararası Machine Tool Technologies Research Foundation tarafından (MTTRF) 2010 yılı ödülüne layık görüldü. Dünyanın önde gelen yaklaşık 12 üniversitesine ve araştırma merkezine verilen bu ödül, bu yıl ilk kez Türkiye’de Koç Üniversitesi Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi’ne verildi. Temmuz ayında San Francisco’da yapılması planlanan ödül törenine UC Berkeley, Singapur Üniversitesi, ETH Zürih, UBC, Kyoto Üniversitesi, Kobe Üniversitesi gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinin de katılması planlanıyor.
 
Bu ödül çerçevesinde, üretim alanında Japonya’nın önde gelen firmalarından Mori Seiki firması tarafından yeni üretilen yüksek hassasiyetli ve dünyadaki en hızlı 5 eksen bilgisayar kontrollü CNC isleme merkezlerinden biri, araştırmalara destek vermek amacıyla Koç Üniversitesi Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi’ne gönderilecek. Yeni 5 eksen CNC İşleme Merkezi, Koç Üniversitesi Otomasyon Araştırma Merkezi’nde yürütülen geniş spektrumdaki projelere özellikle otomotiv, uçak, uzay, havacılık, otomasyon, mekatronik ve biyomedikal sektörlerine yönelik araştırmalara çok önemli bir katkı sağlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.