MediaCat

Koç Holding Tat Gıda’yı sattı

Koç Holding, Tat Gıda’nın yüzde 49 hissesini Memişoğlu Tarım Ürünleri’ne devrediyor.

Koç Holding, 65 yıldır çatısı altında bulunan Tat Gıda’nın paylarının yüzde 49,04’ünü ve bazı intifa senetlerini Memişoğlu Tarım Ürünleri’ne sattığını açıkladı.

Holdingin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, Arçelik ve Aygaz dahil Koç Topluluğu şirketleri, Koç ailesi üyeleri, Koç Topluluğu ile ilişkili vakıfların sahip olduğu payların Tat Gıda Sanayi A.Ş. sermayesinin toplam yüzde 49,04’üne denk gelen kısmı ve ayrıca 15 adet kurucu intifa senedinin Memişoğlu Tarım Ürünleri Ticaret Limited Şirketi’ne satışına yönelik Pay Alım Satım Sözleşmesi imzalandı.

Devre konu toplam yüzde 49,04 oranındaki Tat Gıda paylarının tamamı için devir bedeli, kapanış uyarlamasına tabi olmak üzere 80 milyon 915 bin 335 dolar olarak belirlendi.

Devir işlemleri, Rekabet Kurumu’nun iznine ve Tat Gıda iştiraklerinin devrinin tamamlanması dahil belirli kapanış koşullarına tabi olacak. İşlemlerin üç ay içinde tamamlanması öngörülürken, tarafların bu süreyi 60 gün uzatma hakkı bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.