KLAN’ın kreatif direktörü görevinden ayrıldı!

Klan'ın kreatif direktörü görevinden ayrıldı...

08.07.2009 - 09:31 | MediaCat

KLAN’ın kreatif direktörlüğünü yürütmekte olan Kayhan Yavuz 7 Temmuz 2009 itibariyle görevinden ayrıldı…

Daha önce iki yıl Brand It’te görev yapan Yavuz, bir yıl önce Klan’ın yeniden yapılandırılması sürecinde Brand It’teki ekibiyle birlikte Euro RSCG ailesine katılmıştı. Konu hakkında MediaCat’e açıklamada bulunan Yavuz şunları söyledi: “Biz Brand It’ten getirdiğimiz müşterilerle birlikte işin başına geçtiğimizde Klan birkaç müşterisi, sadece dört elemanı olan, işlerinin network ofisindeki ekiplerce halledilmeye çalışıldığı, ofisi de olmayan bir ajanstı. Bir yıl içinde Sigortacılar Birliği ve Hasbro konkurlarını kazanıp müşteri portföyümüze Kınık’ı ekledik. Hepsinden önemlisi biz geldiğimizde üç ajansla çalışan İstikbal’in son dokuz aydır çalıştığı tek ajans olduk. Biz geldiğimizde çoktan ayrılmaya karar vermiş olan 2010 İstanbul’un kaybını telafi ettik. Ajans kâra geçmekle kalmadı, İstikbal ve Sigortacılar Birliği işleriyle beğeni topladı, tekrar kendinden söz ettirmeye başladı. Bütün bunlar ekip ruhu olmadan başarılamaz, elbette onu da yarattık; 20 kişilik bir ekip olduk. Üstüne ilk yılımızda sadece üç işle katıldığımız Kristal Elma’da bir Başarı Ödülü ve bir Finalist çıkardık.”

Ayrılmasının nedeni hakkında ise “Kriz ajans yönetimlerine zaman zaman üzücü işler yaptırır. İşten adam çıkarmak zorunda kalabilirsiniz” açıklamasını yapan Yavuz sözlerine şöyle devam etti: “Ajans yönetiminin bana yaptığı açıklama bu kararın uluslararası yapının mali baskısından kaynaklandığı ve benim ve ekibin performansıyla hiç alakası olmadığı yönünde. Tabii sadece Amerikalıların ısrarı değil, ajans yönetiminin tercihleri de söz konusu burada. O tercihlerin ne kadar doğru olduğunu bize zaman gösterecek. Fakat bence burada dikkat çekici olan krizin, bu kez başarılı bir ekibi yok etmiş olması.”

Bundan sonraki süreçte neler yapacağı konusunda şimdilik bir açıklama yapmayacağını söyleyen Yavuz, son Kristal Elma’da jüri üyeliği görevi de üstlenmişti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.