Kırmızı toplar ile mutlu çocuklar

Az gelişmiş ülkelerdeki çocukların gelişimine katkıda bulunmak amacıyla projeler üreten Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Right to Play, Adi Dassler Fon ve dünyaca ünlü futbol yıldızı Zinedine Zidane ile anlaşma yaptı. adidas’ın dünyayı sporla daha güzel bir hale getirmek amacıyla oluşturduğu Adi Dassler Fon ve oluşturulan bu işbirliği, çocuklara daha güzel bir yaşam sunmayı amaçlıyor.

09.08.2007 - 10:57 | MediaCat

Az gelişmiş ülkelerdeki çocukların gelişimine katkıda bulunmak amacıyla projeler üreten Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Right to Play, Adi Dassler Fon ve dünyaca ünlü futbol yıldızı Zinedine Zidane ile anlaşma yaptı. adidas’ın dünyayı sporla daha güzel bir hale getirmek amacıyla oluşturduğu Adi Dassler Fon ve oluşturulan bu işbirliği, çocuklara daha güzel bir yaşam sunmayı amaçlıyor.

Sporun, temel eğitim ve sağlık alanlarında yaşanan sorunları yok etmede bir araç olduğunu göstermek isteyen ve güçlerini birleştiren Right to Play, adidas ve Zidane, Right to Play’in dünya çapındaki programlarına daha fazla fon sağlamayı hedefliyor.

Adi Dassler ve Zinedine Zidane ile sağlanan uluslararası birliktelik 4 yıl boyunca geçerli olacak. Bu işbirliği ile; Afrika, Asya ve Ortadoğu’daki 20 ülke çocuklarının daha iyi koşullarda yaşam sürmesi için 275.000 adet Right To Play logolu kırmızı top üretilecek ve bu topların satışından elde edilen gelirin tamamı fona aktarılacak.

Azerbaycan, Benin, Çad, Etiyopya, Gana, Endonezya, Ürdün, Liberya, Mali, Mozambik, Pakistan, Filistin, Ruanda, Sierra Leone, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Uganda, Arap Emirlikleri ve Zambia olmak üzere toplam 20 ülkede çalışmalarda bulunan Right to Play, 2002 yılından bu yana bu programın sembolü olarak küçük kırmızı topları kullanıyor. adidas ile yapılan anlaşmanın ardından yeniden dizayn edilen küçük kırmızı toplarla hedeflenen, az gelişmiş ülkelerdeki kötü koşulları sporun etkisi ile azaltmak. Üzerinde “Right to Play” logosunun yer aldığı küçük kırmızı topların satışından elde edilen gelir, geri kalmış 20 ülkedeki barış ve sağlık sorunlarının çözümüne aktarılıyor. Kırmızı topların üzerinde yazan “Look after yourself, look after one another! “Başkalarına da kendine baktığın gibi bak!” sloganı ise Right to Play’in dünyadaki temel felsefesini açık bir biçimde ortaya koyuyor.

Avrupa ve ABD’de satışı başlayan, 1 Eylül’den itibaren de Asya, Ortadoğu ve Güney Afrika ile birlikte Türkiye’de de satışa sunulacak kırmızı toplar, adidas Shop’lardan, adidas.com ve RightToPlay.com web adresinden temin edilebilecek. Türkiye’de 19 YTL’den satışa sunulacak toplardan elde edilen gelirin tamamı;

  • Çocukları HIV/AIDS’e karşı koruyacak eğitim,

  • Savaştan etkilenen çocuklara rehabilitasyon imkanı sağlama,

  • Kızlar için eğitim imkanı sunma ve fırsat eşitliği yaratma,

  • Mülteciler için fiziksel, sosyal ve duygusal destek programları oluşturma,

  • Ve çocukların neşeli ve mutlu olmasını sağlayacak çalışmalara aktarılacak.

Right to Play CEO’su ve Başkanı Johann Olav Koss anlaşma ile ilgili yaptığı açıklamada “adidas’la yaptığımız yeni işbirliğinden ve onların spor programlarımızı destekleyen vaatlerinden dolayı çok heyecanlıyız. Bu işbirliği, çalışmalarımızın bulunduğu ülkelerdeki çocukların sağlığının düzelmesi ve yaşam kalitesinin yükselmesi ile beraber onların mutluluğunu ve huzurunu sağlayacak. Yoksulluktan, savaştan ve hastalıktan etkilenen insanlara kırmızı toplar aracılığıyla yardım ulaştıracağız. adidas ve Zidane ile birlikte tüm dünyadan insanları bu oluşuma katılmaları için yüreklendireceğiz” dedi.

adi Dassler Fon, ilave 100.000 kırmızı top daha kullanarak Right to Play programlarının dahil olduğu 20 ülkenin dışında kalan ülkelerdeki çocuklara da yardımda bulunacak. Zidane da 2008 yılında bu ülkelerden birini ziyaret ederek yardıma muhtaç insanlarla bir araya gelecek. Futbolu bıraktıktan sonra özellikle çocuklara yönelik yardım faaliyetlerinde bulunan Zidane, Rigth to Play işbirliği ile ilgili olarak; sporun pozitif etkisi yaşamınızı, yeteneklerinizi etkiliyor. Spor liderliği, takım çalışmasını, güveni ve azmi öğretiyor. Umarım Adi Dassler Fonu ve Right To Play ile birlikte, tutkum olan sporu tüm dünyadaki çocuklarla paylaşma fırsatı yakalayıp onların sağlıkla büyümelerine, sporun gücünü öğrenmelerine ve hayatlarına katmalarına yardımcı olacağım” açıklamasında bulundu.

Siz de alacağınız bir kırmızı top ile Right to Play’in programları kapsamında bulunan muhtaç çocuklara yardım elinizi uzatabilir, onların daha iyi şartlarda yaşamalarına katkıda bulunabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.