Kırmızı reklam ödülleri sahiplerini buldu

8. Kırmızı Reklam Ödülleri, Hilton Convention Center’da düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi.

24.02.2011 - 00:00 | MediaCat

8. Kırmızı Reklam Ödülleri, bugün Hilton Convention Center’da düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi.

Büyük Ödül Kıpkırmızı’nın sahibi, Google Türkiye için hazırladıkları ilanla Grey İstanbul oldu.

2003 yılından bu yana basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nde, 8. yılında sahiplerini buldu.

63 ajanstan 634 reklam içeren 486 ilanın katıldığı 8. Kırmızı Reklam Ödülleri’nde, en yaratıcı reklamcı ve reklamverenler, 24 Şubat 2011 Perşembe akşamı, Hilton Convention Center’da düzenlenen ödül töreninde alkışlandı. Sunuculuğunu tiyatro oyuncusu Derya Durmaz’ın üstlendiği ödül töreninde, büyük ödül Kıpkırmızı dahil olmak üzere toplam 39 kategoride Kırmızı ödülü verildi.

Basında En İyi Dergi Reklam Kampanyası ve Basında En Yaratıcı Sayfa Kullanımı kategorisinde Art Grup;
Basında En İyi Gündem Bağlantılı Reklam, Basında En İyi Özel Hedef Kitle Uygulaması kategorisinde Grey İstanbul;
Basında En İyi Kurumsal İmaj Reklamı, Basında En İyi Diğer Otomotiv, Yan Sanayi & Aksesuar Reklamı ve Basında En İyi Banka & Bankacılık Hizmeti Reklamı kategorisinde DDB&Co. İstanbul;
Basında En İyi Dayanıklı Tüketim Ürünü Reklamı ve Basında En İyi Gıda Reklamı kategorisinde Medina Turgul DDB;
Basında En İyi İnsan Kaynakları ve Eğitim Reklamı, Basında En İyi Mobilya & Dekorasyon Reklamı kategorisinde TBWAİstanbul ödüle layık görülürken;
Leo Burnett İstanbul, Basında En İyi Kültür, Sanat & Eğlence Reklamı, Basında En İyi Reklam Fotoğrafı, Basında En İyi Sigorta & Diğer Finans Hizmetleri Reklamı ve Basında En İyi Perakende Reklamı kategorisinde Kırmızı ödülünün sahibi oldu.

Rafineri ise, Basında En İyi İçecek Reklamı, Basında En İyi Reklam Metni, Basında En İyi Sanat Yönetimi, Basında En İyi İllustrasyon ve Basında En İyi Moda, Tekstil & Kişisel Aksesuar Reklamı kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Google Türkiye için hazırladıkları kampanya ile Grey İstanbul, büyük ödül Kıpkırmızı’nın sahibi olurken, aynı zamanda, Basında En İyi Gazete Reklam Kampanyası ve Basında En İyi Bilgi Teknolojisi, İletişim Ürünü ve Hizmetleri Reklamı kategorilerinde ödül kazandı.

Basında En İyi Sosyal İçerikli Reklam kategorisinde Kırmızı ödülü 3 ajans arasında paylaşılırken; Leo Burnett, Grey İstanbul ve DDB&Co İstanbul ödülün sahibi oldular. Basında En İyi Reklam Metni kategorisinde TBWAİstanbul ve Rafineri ödüle layık görüldüler.
Kırmızı Kalem Eğitimleri Ödülü Berk Pişirici ve Arda Yeşilbağ’ın olurken; Genç Kırmızı Ödülü Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Ana Sanat Dalı ekibi Fatih Çevik ve Yunus Karaca’nın oldu.

38 kategori birinciliğinin yanı sıra, Hürriyet Özel Ödülü kategorisinin iletişim briefi ise bir hayli ilginçti. Kırmızı, çağımızın iş dünyasında sıkça rastlanan sorunu olan iş yerinde psikolojik taciz ya da diğer adıyla “mobbing” için “İPTEB – İşyerinde Psikolojik Tacizi Engelleme Birliği” adında hayali bir oluşum yarattı. Bu hayali oluşum için yaratılan birbirinden başarılı ilanlar arasından FG İletişim, Hürriyet Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Jüri Özel Ödülü ise, bu yıl ilk kez düzenlenen Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri’nde Foça Yoğurt ilanları ile büyük ödül kazanan İzmir’li ajans Reklam Merkezi’ne verildi.

Ayrıca ödül gecesi canlı olarak düzenlenen Radikal Canlı Kırmızı yarışmasında ise, tören gecesi açıklanan “Sosyal Medyanın Gücü” konusunda, katılan ekipler sadece kağıt ve kalem kullanarak reklam eskizi hazırladılar. Bu eskizler arasından tören misafirlerinden 425 kişinin  oylarıyla Mürekkep Tanıtım’a ait iş birinci, Lowe Tanıtım’a ait iş ikinci ve Öykü Diyalog’a ait iş üçüncü seçildi.

8. yılında Kırmızı Reklam Ödülleri’ne sponsor olan Kırmızı Ortaklar ise; Ağaoğlu, Banvit Kırmızı, Golden Bay Tour, Lazzoni, Mey İçki, Özsüt, Teknosa, Tergan ve Toshiba’ydı.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.